PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy chcą poprawić wizerunek policjanta

  • bad    2 maja 2014 - 10:46
Samorządowcy chcą poprawić wizerunek policjanta

Samorządowcy powiatu piotrkowskiego pracują nad poprawą poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza w tym najbliższym otoczeniu. Ich zdaniem przede wszystkim trzeba poprawić wizerunek policjanta.
Bezpieczeństwu poświęcono ostatnie spotkanie, w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie, zwołane przez starostę powiatu piotrkowskiego Stanisława Cubałę. Wzięli w nim udział samorządowcy gmin powiatu piotrkowskiego oraz przedstawiciele służb: policji i straży pożarnej.

Temat został wywołany już w czasie Konwentu Burmistrzów i Wójtów Ziemi Piotrkowskiej w Czarnocinie. Starosta zlecił wówczas, obecnemu na konwencie komendantowi policji Dariuszowi Walichnowskiemu, przygotowanie programu, mającego na celu skuteczną poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza w tym najbliższym otoczeniu.

Efekt kilkutygodniowej pracy nad programem przedstawił uczestnikom Komisji Bezpieczeństwa i Porządku naczelnik wydziału prewencji piotrkowskiej komendy Jacek Rzepkowski. Zdaniem policji, aby uspokoić nastroje mieszkańców, którzy obecnie najbardziej obawiają się kradzieży, należy wesprzeć pracę komisariatów w Gorzkowicach, Wolborzu, Grabicy i Sulejowie o dodatkowe siły z piotrkowskiej komendy. Dotyczy to zwłaszcza przypadków szczególnie skomplikowanych i powtarzających się przestępstw.

Uzupełnieniem tych działań mają być częste, wspólne kontrole służb: policji, inspekcji transportu drogowego, celników, straży rybackiej i leśnej. Dodatkowo policjanci przygotowują działania profilaktyczne kierowane do różnych grup społecznych, takich jak akcja „Widzę - reaguję" czy „Bezpieczny senior".

Za główny cel funkcjonariusze stawiają sobie likwidację grup przestępczych zajmujących się kradzieżami z włamaniem. Samorządowcy sugerowali, aby przede wszystkim poprawić wizerunek policjanta. Zdaniem burmistrz Wolborza Elżbiety Ościk policjant pozyska więcej informacji od mieszkańców i wzbudzi większe zaufanie, jeśli jego zachowanie będzie przyjazne.

Opracowywany program ma zostać rozszerzony o działania jakie należy podjąć w gminach. W tym celu starosta powiatu polecił określenie priorytetów dla poszczególnych gmin, w oparciu o różnorodność zdarzeń. Komendanci komisariatów mają to uczynić, wspólnie z włodarzami gmin, podczas majowych spotkań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.