PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy zachęcają do wspólnego świętowania majowych uroczystości

  • PAP    28 kwietnia 2014 - 14:13

- Władze samorządowe Białegostoku i regionu zachęcają mieszkańców do wspólnego świętowania majowych uroczystości z okazji: 10 lat obecności Polski w UE, Dnia Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Białymstoku zaplanowano piknik europejski oraz biało-czerwone miasteczko.
Majówka w Białymstoku odbędzie się pod hasłem "Maluchem na majówkę". To wspólna inicjatywa wojewody podlaskiego, marszałka województwa podlaskiego oraz prezydenta Białegostoku.

Fiatem 126p, potocznie zwanym maluchem, pomalowanym w barwy narodowe samorządowcy przyjechali razem na konferencję prasową, podczas której zachęcali mieszkańców do świętowania. Wojewoda Maciej Żywno apelował, by 1, 2 i 3 maja były dniami "wesołego świętowania całych rodzin".

Na 1 maja, kiedy przypada 10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w centrum Białegostoku na Rynku Kościuszki odbędzie się Piknik Europejski. Będzie można spróbować potraw z różnych krajów UE, wziąć udział w konkursach z wiedzy o Unii i zobaczyć pokaz najsłynniejszego magika w kraju Macieja Pola, a wieczorem posłuchać koncertów i obejrzeć pokaz sztucznych ogni.

Władze Białegostoku chcą też przypomnieć o inwestycjach zrealizowanych dzięki unijnym środkom; od 1 maja będą przy nich umieszczać balony wypełnione helem. W sumie ma być ich ok. 50.

W Święto Flagi, 2 maja, na Rynku Kościuszki w samo południe odbędzie się uroczyste podniesienie flagi, zostanie też podzielone wśród mieszkańców biało-czerwone ciasto. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski będzie rozdawał flagi, kotyliony i chorągiewki w barwach narodowych.

W 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja główne uroczystości odbędą się przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Po ich zakończeniu mieszkańcy będą mogli skorzystać z atrakcji w specjalnie na ten dzień zorganizowanym biało-czerwonym miasteczku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • pppe, 2014-05-02 08:40:34

    A jeśli chcielibyście zobaczyć Konopielkę to tylko w Świsłoczanach Gm. Gródek