PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowe statki wycieczkowe rozpoczęły sezon

  • jm/PAP    15 kwietnia 2017 - 14:31
Samorządowe statki wycieczkowe rozpoczęły sezon
Samorządowy statek wycieczkowy Zefir. (fot. Odradlaturystów.pl)

Dwa statki wycieczkowe samorządowego stowarzyszenia Odra dla Turystów z Nowej Soli (wok. lubuskie) rozpoczęły rejsy po Środkowej Odrze.
• To już czwarty sezon rejsów statków wycieczkowych stowarzyszenia Odra dla Turystów z Nowej Soli.

• Dwa turystyczne statki będą w tym roku korzystać z 10 nowych przystani wybudowanych na rzece.

• W ubiegłym roku oba statki zabrały na swój pokład 22 tys. turystów.

Za sprawą ostatnich inwestycji na 220-kilometrowym odcinku Środkowej Odry znajduje się teraz dziewięć portów i 10 przystani rzecznych. Z miejsc tych mogą korzystać wszyscy miłośnicy turystki wodnej. Będą tam także cumowały statki wycieczkowe "Zefir" i "Laguna".

- Budowa nowych przystani zwiększa atrakcyjność tej drogi wodnej i daje nam możliwości tworzenia szerokiej oferty turystycznej we współpracy z wieloma samorządami - ocenił prezes Stowarzyszenia Odra dla Turystów w Nowej Soli Łukasz Kozłowski.

W zeszłym roku oba statki przewiozły 22 tys. turystów. Bliźniacze jednostki mają 25 metrów długości i mogą zabrać na pokład po ok. 90 pasażerów.

Samorządowy operator przygotował w tym sezonie standardowe rejsy turystyczne, ale nie zabraknie innych propozycji, m.in.: rejsów z prelekcjami zdrowotnymi dla seniorów, czy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Kontynuowany będzie projekt pn. "Rejsy z produktami regionalnymi", pojawią się inne atrakcje.

Linia Środkowej Odry jest podzielona na dwie części. "Zefir" obsługuje porty rzeczne między Krosnem Odrzańskim a Kostrzynem nad Odrą, a "Laguna" pływa między portami w Głogowie i Cigacicach.

Członkami Stowarzyszenia Odra dla Turystów są obecnie samorządy: Nowej Soli (miasta i gminy wiejskiej), Bytomia Odrzańskiego, Sulechowa, Krosna Odrzańskiego, Słubic, Kostrzyna nad Odrą, Górzycy, Głogowa (woj. dolnośląskie), Siedliska, Otynia, Bojadeł, Zaboru, Czerwieńska i Cybinki.

Działalność Stowarzyszenia, oprócz organizacji rejsów po Odrze, opiera się także na szeroko pojętej idei turystycznej aktywizacji obszaru doliny Środkowej Odry.

Budowa przystani, podobnie jak wcześniejsze inwestycje w porty na Odrze i budowa statków wycieczkowych, zostały dofinansowane z funduszy unijnych. Zarządcami przystani są samorządy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.