PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy dla kultury

  • KB    17 czerwca 2010 - 21:36

O roli kultury w rozwoju miast dyskutowali goście konferencji „Mecenat samorządów w obszarze kultury". Konferencja odbyła się w Muzeum Sztuki MS2, a zorganizowana została przez urząd marszałkowski w Łodzi.
Przedstawiciele województw łódzkiego, śląskiego, małopolskiego oraz instytucji zarządzających kulturą rozmawiali o rozwiązaniach, umożliwiających urzędom efektywne zarządzanie jednostkami kulturalnymi oraz dystrybucję środków na kulturę. Agata Etmanowicz z Łodź Art. Center,w swoim wystąpieniu przedstawiła „spojrzenie drugiej strony", tzn. doświadczenia środowisk artystycznych we współpracy z samorządami.

W otwarciu konferencji brali udział marszałek województwa Włodzimierz Fisiak, wiceprezydent Łodzi Wiesława Zewald oraz poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska.

- Artyści wkładają w swoją pracę całe serce i oczekują naszej pomocy - mówiła wiceprezydent Wiedsława Zewald. - Dla samorządowców ważne jest byśmy wiedzieli, jak nie urazić ducha artysty, a jednocześnie być strażnikiem finansów publicznych. Ważne jest, w naszych staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury by Łódź była identyfikowana jako miasto kultury. Działania w tym kierunku powinny zostać wzmożone.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.