PARTNER PORTALU
  • BGK

Sąsiedzi zazdroszczą białostockiemu parkowi

  • kuriersuwalski.pl    5 czerwca 2011 - 11:14

Wystarczyło zaledwie kilka dni od wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Parku Naukowo-Technologicznego w Białymstoku, aby pojawił się pierwszy, poważny inwestor. Tymczasem w Suwałkach nadal niewiele mówi się nawet o potencjalnych przedsiębiorcach.
Transition Technologies zajmuje się tworzeniem oprogramowania, zarówno prostych gier jak, i bardziej skomplikowanych aplikacji na iPhony czy smartphony. W tej chwili pracuje też nad pionierskim projektem badań nad wirtualnym okiem, które ma informować niewidome osoby o sytuacji na drodze. Do współpracy chce zaprosić studentów z Politechniki Białostockiej i lokalnych przedsiębiorców. Zdaniem przedstawicieli TT najzdolniejsi studenci zostaną w Parku i tu będą zakładać swoje własne firmy. To dla białostockiego Parku świetna prognoza na przyszłość. Mimo że dopiero rozpoczyna się jego budowa,  już pozyskał ważnego partnera.

 Czytaj też:Białostocki park technologiczny wabi inwestorów

Tymczasem suwalski Park nadal nie zdradza kim będą przedsiębiorcy, którzy zaczną działalność w tamtejszym Inkubatorze. Nie wiadomo nawet czy jacyś chętni już są, bo prezes PNT Wiktor Raczkowski w rozmowie z dziennikarzami nie wymienił ani jednej firmy. Zapewnia jedynie, że 35 miejsc uda się zapełnić.

Prężnie działający Park Naukowo-Technologiczny w Białymstoku to dla Suwałk kiepska wiadomość. Istnieje bowiem ryzyko, że firmy zatrzymają się już w stolicy naszego województwa. Podobnie zresztą jak to było w przypadku Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W czasie,  kiedy w Suwałkach od kilku lat inwestorów mamy jak na lekarstwo, w podstrefie Białystok właśnie rozstrzygnięto kolejny przetarg na kupno działki. Do rozpoczęcia działalności szykują się tam trzy firmy: Bianor, KAN i Masterpress

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Powojnik P., 2011-06-05 22:35:48

    Nie ma czego zazdrościć.A co sąsiedzi mają do zaproponowania?Czy są to może jakieś obiecanki lub złudne nadzieje?