PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejm zajmie się nowymi przepisami dot. bezpieczeństwa na stadionach

  • PAP    23 czerwca 2015 - 11:41
Sejm zajmie się nowymi przepisami dot. bezpieczeństwa na stadionach

Jest szansa, że nowa ustawa zostanie przyjęta jeszcze w tej kadencji Sejmu (fot. pixabay)

Nowelizowana ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych umożliwi zakup biletów na mecze piłkarskie bez tzw. karty kibica i powrót miejsc stojących na stadionach.
Posłowie zajmą się nowymi przepisami we wtorek (23 czerwca). "Najważniejszą zmianą z punktu widzenia kibica (...) jest możliwość zakupienia biletu bez tak zwanych kart kibica. To rzeczywiście było uciążliwe" - mówi wiceszef sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki Jakub Rutnicki (PO). Jak dodaje, by móc wejść na mecz piłkarski, oprócz biletu, potrzebny będzie dowód osobisty.

"Druga ważna zmiana, postulowana przez środowiska piłkarskie i kibiców to dopuszczenie miejsc stojących, (...) trzeba będzie spełnić pewną procedurę, ale będzie taka możliwość" - zapowiada poseł. "Chcemy poluzować przepisy, jeśli chodzi o otwartość i dostępność dla kibica meczów piłki nożnej" - deklaruje. Rutnicki ma nadzieję, że nowa ustawa zostanie przyjęta jeszcze w tej kadencji Sejmu. W jego ocenie "środowisko piłkarskie oczekuje tych zmian".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: