PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejmik apeluje o honorowy komitet

  • wer/www.malopolskie.pl    29 października 2011 - 07:54
Sejmik apeluje o honorowy komitet

Apel dotyczy powołania honorowego komitetu budowy Centrum Muzyki w Krakowie - nowej siedziby filharmonii z salami koncertowymi, z których mogłyby korzystać zespoły muzyczne i studenci Akademii Muzycznej.
Inwestycja została zapisana jako jedna z kluczowych w strategii rozwoju województwa. Liderem projektu jest województwo, które poprosiło o udział w nim Akademię Muzyczną w Krakowie oraz miasto Kraków. Dzięki temu istnieje szansa na to, by wspólnie zbudować nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku. 

W skład komitetu mieliby wejść parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, świata nauki, kultury, sztuki oraz mediów. Jego zadaniem powinno być wspieranie debaty dotyczącej przyszłej inwestycji wzmacniającej markę Krakowa i Małopolski.

Marszałek Marek Sowa (oceń działania marszałka) zapewnił, że rozpoczęcie budowy centrum jest już przesądzone.

- Od roku przygotowujemy się do rozpoczęcia inwestycji. Kluczową kwestią będzie teraz  wybór lokalizacji,  bo to umożliwi przejście do kolejnego etapu jakim będzie ogłoszenie konkursu na projekt architektoniczny - deklarował Marek Sowa.

Czytaj też: W Krakowie powstanie Centrum Muzyki

Wątpliwości, że inwestycja jest oczekiwana przez Krakowian nie miała radna Małgorzata Radwan - Ballada. - Jestem zdziwiona, że radni zastawiają się, czy warto przeznaczyć pieniądze na inwestycje, na którą czekają wszyscy Krakowianie - mówiła Radwan - Ballada.

O przejście od słów do czynów apelował radny PiS Krzysztof Tenerowicz. - Mniej słów, więcej czynów. Czekam, aż zaczniemy budować filharmonię. Kraków (zabierz głos/oceń prezydenta) to jedyne miasto wojewódzkie w Polsce, w którym nie ma budynku dla filharmonii - ubolewał radny Tenerowicz.

Zapał radnych studził nieco radny PO Zygmunt Berdychowski, który zaapelował, by decyzja o rozpoczęciu budowy filharmonii była poprzedzona dogłębną analizą finansową.

- Decyzja o tym, że wydajemy kolejne kilkadziesiąt milionów złotych na nową filharmonię powinna być poprzedzona analizą finansową, której dokonają radni - przekonywał Berdychowski.

Tereny pod budowę Centrum Muzyki w Krakowie w okolicach ul. Wandy chce udostępnić marszałkowi Ministerstwo Obrony Narodowej. Inna lokalizacja, która jest brana pod uwagę to Cichy Kącik. Tamtejszymi gruntami dysponuje gmina Kraków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.