PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejmikowa komisja na rzecz prosperity

  • AW    28 grudnia 2011 - 18:40

Sejmik województwa kujawsko-pomorskiego powołał do życia komisję do spraw rozwoju gospodarczego i polityki miejskiej.
- To odpowiedź na nowe wyzwania związane z ekonomicznymi i funkcjonalnymi aspektami rozwoju regionu - podkreśla Beata Krzemińska, rzecznik prasowa tamtejszego urzędu marszałkowskiego. - Rozwój gospodarczy i rozwój przestrzenny to podstawowe wskaźniki wzrostu, charakteryzujące poziom i jakość życia społeczności. Wszyscy wiemy, że od tego jak ma się w biznes i jak sprawują swoją funkcję lokalne metropolie zależy przyszłość mieszkańców regionu - dodaje.

Stąd konieczność utworzenia w sejmiku ciała, które zajmie się między innymi oceną efektywności wspieranych przez samorząd województwa przedsięwzięć gospodarczych i kształtowaniem regionalnej polityki miejskiej. Przewodniczącym komisji został radny Adam Banaszak, wiceprzewodniczącym radny Grzegorz Gaca. Wśród członków są wicemarszałkowie województwa Edward Hartwich i Dariusz Kurzawa.

Elementami obecnej polityki miejskiej samorządu województwa są między projekt integracji i rozwoju systemów transportu publicznego Bydgoszczy i Torunia BiT City, zawarowane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego środki na rewitalizację centrów miast oraz specjalny fundusz dla miast do 5 tysięcy mieszkańców. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.