Senioralia 2011 w Warszawie tuż tuż

  • wer/www.um.warszawa.pl
  • 19-10-2011
  • drukuj
W nadchodzący weekend, 22-23 października, w Bibliotece Narodowej przy al. Niepodległości 213 już po raz czwarty odbędą się Senioralia 2011.
Senioralia 2011 w Warszawie tuż tuż
Głównym celem imprezy jest propagowanie nowoczesnych form aktywizacji seniorów, zwłaszcza takich jak Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz promocja instytucji działających na rzecz osób starszych.

W Senioraliach udział wezmą Uniwersytety Trzeciego Wieku z Warszawy i Mazowsza, a swoje osiągnięcia artystyczne  zaprezentuje 20 zespołów teatralnych, kabaretowych, tanecznych, chórów.

Czytaj też: Wesołe jest życie staruszka w mieście

Natomiast 50 seniorów przedstawi swoje prace plastyczne na wystawie towarzyszącej Senioraliom. Podczas spotkań prezentować się również będą organizacje pozarządowe, instytucje i firmy, kierujące swoją ofertę do mazowieckich i warszawskich seniorów.

Senioralia to cykliczna impreza, organizowana od 2008 roku przez Fundację Towarzystwo Demokratyczne Wschód i działający przy niej Uniwersytet Otwarty Trzeciego Wieku.

Uroczystość odbywać się będzie pod honorowym patronatem prezydent m.st. Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta) i wojewoda mazowiecki. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE