PARTNER PORTALU
  • BGK

Senioralia 2011 w Warszawie tuż tuż

  • wer/www.um.warszawa.pl    19 października 2011 - 15:34
Senioralia 2011 w Warszawie tuż tuż

W nadchodzący weekend, 22-23 października, w Bibliotece Narodowej przy al. Niepodległości 213 już po raz czwarty odbędą się Senioralia 2011.
Głównym celem imprezy jest propagowanie nowoczesnych form aktywizacji seniorów, zwłaszcza takich jak Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz promocja instytucji działających na rzecz osób starszych.

W Senioraliach udział wezmą Uniwersytety Trzeciego Wieku z Warszawy i Mazowsza, a swoje osiągnięcia artystyczne  zaprezentuje 20 zespołów teatralnych, kabaretowych, tanecznych, chórów.

Czytaj też: Wesołe jest życie staruszka w mieście

Natomiast 50 seniorów przedstawi swoje prace plastyczne na wystawie towarzyszącej Senioraliom. Podczas spotkań prezentować się również będą organizacje pozarządowe, instytucje i firmy, kierujące swoją ofertę do mazowieckich i warszawskich seniorów.

Senioralia to cykliczna impreza, organizowana od 2008 roku przez Fundację Towarzystwo Demokratyczne Wschód i działający przy niej Uniwersytet Otwarty Trzeciego Wieku.

Uroczystość odbywać się będzie pod honorowym patronatem prezydent m.st. Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta) i wojewoda mazowiecki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.