Seniorzy świętują w Lublinie

Turnieje sportowe, warsztaty plastyczne i psychologiczne, wykłady, koncerty, pokazy składają się na program Lubelskich Dni Seniora, które rozpoczęły się w piątek w Lublinie. Prezydent Lublina symbolicznie przekazał seniorom klucze do miasta.
Seniorzy świętują w Lublinie

"Lublinowi jesteście państwo niezwykle potrzebni z waszym doświadczeniem i waszą aktywnością. Miasto już dawno powinno otworzyć się na wasze potrzeby. Oddaję w wasze ręce miasto Lublin przekonany, że tę władzę będziecie wykorzystywać dobrze" - powiedział prezydent Krzysztof Żuk wręczając seniorom symboliczny klucz podczas inauguracji Lubelskich Dni Seniora.

Czytaj też: Spiesz się jeśli chcesz aktywizować seniorów

"Dziękujemy za zaufanie. Cieszymy się, że nasza 63-tysięczna grupa może też coś dla miasta uczynić. Staliśmy się bardziej aktywni. To dla nas ogromne wyróżnienie, odkąd pamiętam, nigdy takiego nie było" - powiedziała wiceprzewodnicząca Rady Seniorów przy prezydencie Lublina, Alina Gucma.

W uroczystej inauguracji uczestniczyło ponad 100 starszych osób. W lubelskim ratuszu otwarto wystawę fotografii pt. "Portret seniora", składającą się z kilkudziesięciu zdjęć, które studenci wydziału psychologii UMCS zrobili swoim najbliższym. Wręczono też 26 certyfikatów "Miejsce przyjazne seniorom" - otrzymały je instytucje i firmy, które przygotowały specjalne oferty dla seniorów.

Z ofertą różnych spotkań i prezentacji na Lubelskie Dni Seniora zgłosiły się szkoły, przedszkola, domy kultury, różne instytucje kulturalne, zakłady opieki zdrowotnej, instytucje pomocy społecznej, organizacje pozarządowe. Wiele z imprez zaplanowano tak, aby mogli w nich brać udział seniorzy z wnukami lub z całymi rodzinami.

Seniorzy w Lublinie będą mogli uczestniczyć m.in. w imprezach sportowych przygotowanych z myślą o nich - m.in. w turnieju koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego, a także w szkoleniu z nordic walking. Zaplanowano również zajęcia taneczne, taekwondo, gry w bingo, aerobiku.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE