PARTNER PORTALU
  • BGK

Sezon narciarski na Kasprowym Wierchu już w pełni

  • PAP/AH    9 grudnia 2017 - 10:52
Sezon narciarski na Kasprowym Wierchu już w pełni
Te jedyne w Polsce stoki o charakterze alpejskim były uruchamiane zazwyczaj dopiero pod koniec grudnia. Fot. PKL

Od soboty czynna jest trasa narciarska z Kasprowego Wierchu przez Dolinę Goryczkową do Kuźnic - poinformowały Polskie Koleje Linowe (PKL). Tydzień temu uruchomiono drugą trasę na w Tatrach - w Kotle Gąsienicowym.
Trasy narciarskie na Kasprowym Wierchu mogły ruszyć dzięki intensywnym opadom śniegu. Minione zimy nie były tak sprzyjające dla narciarzy. Te jedyne w Polsce stoki o charakterze alpejskim były uruchamiane zazwyczaj dopiero pod koniec grudnia.

- Cieszymy się, że w tym roku tak wcześnie możemy ogłosić pełnię sezonu na Kasprowym Wierchu. By otworzyć trasy zapewniając bezpieczeństwo i komfort jazdy, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie terenu zgodnie z wytycznymi Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) - powiedział Łukasz Chmielowski z PKL.

Ze względu na przepisy ochrony przyrody, sztuczne śnieżenie tras na terenie TPN jest zabronione, ale władze PKL chcą to zmienić dowodząc, że punktowe naśnieżanie tras nie będzie miało większego wpływu na tatrzańską przyrodę. Przy sztucznym naśnieżaniu stoków Kasprowego Wierchu sezon narciarski mógłby ruszyć już w listopadzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.