PARTNER PORTALU
  • BGK

Sezon narciarski na Suwalszczyźnie rozpoczęty

  • PAP    19 stycznia 2014 - 09:30
Sezon narciarski na Suwalszczyźnie rozpoczęty

Ruszył sezon narciarski na Suwalszczyźnie. Pierwsze trasy uruchomił Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment oraz Ośrodek Narciarski Dąbrówka k. Suwałk.
Na Suwalszczyźnie panują dobre warunki do jazdy na nartach, jest mroźno - minus 10 st. Celsjusza.

Jak poinformował dyrektor ośrodka Szelment Janusz Andruczyk, od kilku dni trzyma mróz, padał śnieg i trwało naśnieżanie stoków.

"Na Suwalszczyźnie jest już bardzo mroźno i udało się przygotować dobrze trzy trasy. Kolejne będą uruchamiane sukcesywnie" - dodał.

W sobotę od rana do Szelmentu przyjeżdżają pierwsi narciarze. Leży tam od 30 do 80 cm śniegu.

Ośrodek został wybudowany przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Powstał w grudniu 2008 roku i od tego czasu jest największą zimową atrakcją w północno-wschodniej Polsce. W sezonie przyjmuje ponad 100 tys. narciarzy, także z Litwy i Rosji.

Sezon ruszył także w Ośrodku Narciarskim Dąbrówka. Jego właściciel Wacław Szostakowski powiedział, że zima przyszła bardzo późno i nie da się tego nadrobić. Na stoku leży tam 30-40 cm śniegu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Anka, 2014-01-20 17:37:26

    Piękna Góra w Gołdapi w niedzielę 20 stycznia również uruchomiła wyciągi narciarskie. Pogoda dopisuje, przy stoku można wypozyczyc sprzęt narciarski oraz spożyć ciepły posiłek.