PARTNER PORTALU
  • BGK

Siedmiu kandydatów na dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie

  • PAP/JS    4 maja 2017 - 21:55
Siedmiu kandydatów na dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie
Narodowy Stary Teatr w Krakowie (fot. stary.pl)

O stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie ubiega się siedmiu kandydatów, w tym obecny dyrektor Jan Klata. W czwartek (4 maja) komisja konkursowa, powołana przez MKiDN, ogłosiła nazwiska kandydatów.
Poza Janem Klatą, którego kadencja trwa do końca sierpnia, o stanowisko dyrektora ubiegają się: Marek Mikos, Paweł Miśkiewicz, Jan Polewka, Adam Sroka, Dariusz Zawiślak i Jacek Zembrzuski. Jak czytamy na stronie internetowej MKiDN, wszyscy kandydaci spełnili kryteria formalne konkursu i przeszli do drugiego etapu - rozmów kwalifikacyjnych, w wyniku których wyłoniony zostanie zwycięzca.

Aby przejść do drugiego etapu kandydaci musieli mieć m.in.: wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletnie doświadczenie w sferze kultury lub co najmniej trzyletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach artystycznych.

W komisji konkursowej, której przewodniczy dyr. Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN, Agnieszka Komar-Morawska zasiadają: pisarz i reżyser teatralny Antoni Libera, z-ca dyr. TVP Kultura Jakub Moroz, dyr. Teatru Wierszalin Piotr Tomaszuk, dyr. artystyczny Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze i wiceprezes ZASP Piotr Bogusław Jędrzejczak, przewodniczący związków zawodowych działających w Starym Teatrze - Tadeusz Kulawski i Radosław Krzyżowski - oraz doradca wiceminister Wandy Zwinogrodzkiej Beata Sondej.

Drugie posiedzenie komisji konkursowej zaplanowano na 9 maja. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.