PARTNER PORTALU
  • BGK

Silny wiatr w Beskidach: Policjanci ściągali łodzie z Jeziora Żywieckiego

  • PAP/MN    15 września 2017 - 17:01
Silny wiatr w Beskidach: Policjanci ściągali łodzie z Jeziora Żywieckiego
Wiatr na Jeziorze Żywieckim wiał z siłą 5, a w porywach nawet 7 stopni w skali Beauforta. (fot. KPP w Żywcu)

Silny wiatr dał się we znaki wodniakom na Jeziorze Żywieckim (woj. śląskie). W ostatnich dniach nawet doświadczeni żeglarze mieli problem z bezpiecznym powrotem do przystani. Musieli im w tym pomóc policyjni motorowodniacy – podała w piątek żywiecka policja.
"Korzystając ze sprzyjających warunków, a przede wszystkim wiatru, sporo osób żegluje po wodach Jeziora Żywieckiego. Ostatnio warunki były jednak bardzo trudne. Wiatr wiał z siłą 5, a w porywach nawet 7 stopni w skali Beauforta. Nasi motorowodniacy nie pamiętają tak trudnych warunków na jeziorze" - powiedziała rzecznik żywieckiej policji Mirosława Piątek.

Poinformowała, że najwięcej interwencji odnotowano w środę, kiedy to policjanci kilkukrotnie wyruszali na ratunek. "Podejmowali z wody osoby lub pomagali tym, którzy z uwagi na dużą falę nie byli w stanie bezpiecznie powrócić do przystani. Wiatr był tak silny, że na jednej z desek surfingowych rozerwał żagiel. Pływająca na niej osoba wpadła do wody. Akcję ratunkową utrudniała wysoka fala. Dzięki dużemu doświadczeniu policjantów mężczyzna został bezpiecznie przetransportowany na ląd" - mówiła rzeczniczka. W piątek motorowodniacy interweniowali dwukrotnie.

Dodała, że policyjni motorowodniacy będą czuwali nad bezpieczeństwem pływających na jeziorach tylko do 17 września. "Po tej dacie kończy się wodny sezon" - powiedziała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.