PARTNER PORTALU
  • BGK

Siły Zbrojne RP wracają do Nowego Miasta

  • PAP/MN    14 października 2016 - 17:56
Siły Zbrojne RP wracają do Nowego Miasta
Kierunkiem działania wskazanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest odtworzenie m.in. funkcji lotniskowej i szkoleniowej terenu nad Pilicą. (fot. Antoni Macierewicz, MON)

W piątek (14 października) podczas spotkania w Urzędzie Miasta i Gminy Nowe Miasto n. Pilicą minister Antoni Macierewicz potwierdził, że będące dotychczas w zasobach Agencji Mienia Wojskowego lotnisko wraz z infrastrukturą zostanie przeniesione do zasobów resortu.
Ministerstwo Obrony Narodowej dostrzega olbrzymi potencjał tego miejsca i zgodnie z decyzją szefa MON koniec 2016 roku będzie początkiem stopniowego powrotu Sił Zbrojnych RP do Nowego Miasta nad Pilicą.

Obecnie w resorcie obrony narodowej trwają bardzo zaawansowane prace planistyczne nad wykorzystaniem tego terenu.

Kierunkiem działania wskazanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest odtworzenie m.in. funkcji lotniskowej i szkoleniowej terenu. Decyzja podyktowana jest m.in. potrzebami rozwijanych intensywnie i priorytetowo rodzajów wojsk, w tym obrony terytorialnej, sił powietrznych oraz wojsk specjalnych.

W najbliższym czasie resort obrony narodowej podejmie działania polegające na:

- przeniesieniu nieruchomości z zasobu Agencji Mienia Wojskowego do resortu obrony narodowej;

- uruchomieniu niezbędnych działań inwestycyjno- remontowych, tak aby teren nie ulegał dalszej dewastacji i dekapitalizacji;

- odtworzeniu podstawowej gotowości eksploatacyjnej obiektów infrastruktury lotniskowej i zaplecza socjalno-technicznego;

- zagospodarowaniu i przygotowaniu terenu na potrzeby szkolenia lotniczego, pododdziałów wojsk obrony terytorialnej oraz wojsk specjalnych.

Czytaj też: Radom będzie miał wsparcie inwestycyjne dzięki resortowi obrony

Według przyjętego harmonogramu w 2017 roku nastąpi odtworzenie podstawowej gotowości eksploatacyjnej lotniska, co pozwoli na rozpoczęcie działalności na tym terenie Szkole Orląt z Dęblina. Pod koniec 2019 roku zaplanowano rozpoczęcie szkolenia poddziałów Sił Zbrojnych RP w oparciu o zintegrowany ośrodek szkolenia specjalistycznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.