PARTNER PORTALU
  • BGK

Skatepark dzięki społecznej inicjatywie

  • konstancin24.eu    15 marca 2011 - 15:06
Skatepark dzięki społecznej inicjatywie

Jedna z największych społecznych inicjatyw, organizowana przez konstancińską młodzież, otrzymała 30 tysięcy złotych z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna (woj. mazowieckie) na wykonanie projektu skateparku, który ma powstać już niebawem.
Całość prac związanych z samą inicjatywą ruszyła po ukonstytuowaniu się władz gminy. Po wyborze burmistrza Kazimierza Jańczuka i radnych Konstancina, 3 stycznia na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu został przedstawiony projekt budowy obiektu wraz z możliwymi propozycjami pozyskania zewnętrznych funduszy na ten cel.

Projekt uzyskał całkowitą akceptację radnych zasiadających w komisji, którzy przez aklamację (siedmiu radnych za, nikt przeciw) przegłosowali ustny wniosek o zapis kwoty 30 tysięcy złotych w projekcie budżetu na bieżący rok. Dwa tygodnie później, 17 stycznia doszło do spotkania burmistrza z pomysłodawcą inicjatywy Tomaszem Nowickim.

W trakcie tego spotkania zostały omówione ogóle kwestie związane z samym pomysłem, jak również temat miejsca budowy skateparku. Oprócz Placu Sportowego w Skolimowie i placu przy ul. Rycerskiej, w grę weszła bowiem dodatkowa lokalizacja. Miałby to być plac vis a vis Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej. Dwie poprzednie lokalizacje mogą odpaść ze względu na to, iż znajdują się w strefie uzdrowiska.

W międzyczasie, od 14 do 25 stycznia, rozpoczęło się zapowiadane przez Nowickiego, wielkie zbieranie głosów poparcia za inicjatywą budowy skateparku. Akcję prowadzono w szkołach i w internecie. Za pośrednictwem bloga mieszkańcy Konstancina mogli oddawać swoje głosy. Największym zainteresowaniem inicjatywa cieszyła się w szkole prywatnej "Montesorri" i Liceum Ogólnokształcącym, które znajdują się przy ul. Mirkowskiej oraz w ZS przy ul. Bielawskiej. Zebrano tam 543 podpisy. Natomiast za pośrednictwem strony petycje.pl - 317. W ciągu niecałych dwóch tygodni zebrano aż 860 głosów poparcia.

26 stycznia, podczas obrad IV sesji Rady Miejskiej przedstawiciele inicjatywy budowy skateparku - Tomasz Nowicki i Jacek Makowski wręczyli petycję z podpisami. Niecały miesiąc później, 21 lutego br., radni głosując nad uchwaleniem budżetu, przegłosowali również wniosek o przeznaczenie 30 tysięcy złotych na wstępny projekt obiektu sportowego dla "skate'ów".

- Jest to bardzo ważna decyzja, która otwiera nam drogę do wyboru miejsca, gdzie powstanie skatepark, a następnie ogłoszenie konkursu na wykonanie projektu, przez specjalistyczną firmę - tak komentują decyzję Rady Miejskiej organizatorzy inicjatywy na swoim blogu.

Niewątpliwie, jest to pierwszy sukces konstancińskiej młodzieży na drodze do realizacji własnego marzenia. W chwili obecnej wystosowano zapytania o wstępne określenie możliwości realizacji przedmiotowej inwestycji do Wydziału Architektury i Biura Funduszy Zewnętrznych UMiG Konstancina-Jeziorny.

Wiadomo jednak, że nic więcej prócz tego co zostało zaplanowane w budżecie nie da się w tym roku zrobić. Burmistrz Kazimierz Jańczuk, mimo aprobaty dla pomysłu młodzieży, bardzo pragmatycznie podchodzi do samego tematu. - Jak najbardziej jestem za, ale w granicach zdrowego rozsądku i bez pośpiechu - tłumaczy.

Szczegółowe informacje w zakresie wstępnego określenia możliwości lokalizacji oraz zasad dofinansowania skateparku mamy poznać w najbliższym czasie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.