PARTNER PORTALU
  • BGK

Skutery dla radomskich strażników

  • GK/radom.pl    22 sierpnia 2011 - 14:50
Skutery dla radomskich strażników

Straż miejska wzbogaciła się o kolejne pojazdy. Tym razem są to dwa skutery, na zakup których Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto przekazało 11 tys. zł.
Pieniądze pochodzą od sponsorów. Prezydent Andrzej Kosztowniak (zabierz głos/oceń prezydenta) oficjalnie przekazał pojazdy komendantowi Straży Miejskiej Pawłowi Górakowi.

Skutery wykorzystywane będą przede wszystkim do patrolowania parków, terenu zalewu na Borkach oraz miejsc niedostępnych dla radiowozów. W ten sposób zwiększy się skuteczność patrolu i możliwość szybkiej interwencji.

W najbliższym czasie skutery zostaną wykorzystane do patrolowania płyty lotniska podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy.

Przekazane skutery to AGIITY CITY 50 2T/50 4 T (podzespoły Hondy). Pojemność silnika do 50 cm. Są to skutery o oryginalnej konstrukcji. Uwagę przyciągają duże gabaryty pojazdu oraz 16-calowe felgi aluminiowe.

Wkomponowana w osłonę owiewka nadaje całości dynamiczną formę. Płaska podłoga dostarcza wyjątkowo dużo miejsca na nogi, a jednostka napędowa zapewnia bezproblemową eksploatację.

W ubiegłych latach Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto zakupiło i przekazało Policji komputery, grawerki do znakowania rowerów oraz urządzenia Alko-Blow do badania alkoholu w wydychanym powietrzu.

Stowarzyszenie zorganizowało również kursy komputerowe dla pracowników Policji i Straży Miejskiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.