PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk da więcej na kulturę

  • KB    18 marca 2010 - 12:48

O 13 mln zł wzrosła dotacja z budżetu województwa śląskiego na rozwój kultury.
W tej kwocie najwięcej pieniędzy, bo aż 11 mln zł, przypada wojewódzkim  instytucjom kultury. Zwiększoną dotację będą one mogły wykorzystać na m.in. pokrycie kosztów utrzymania obiektów, wynagrodzeń oraz na wzbogacenie swej oferty programowej.

W Muzeum w Bielsku-Białej 300 tys. zł zostanie przeznaczone na konkurs architektoniczny oraz wykonanie dokumentacji technicznej na odnowienie elewacji zewnętrznej i zadaszenie dziedzińca zamkowego. Teatr Śląski w Katowicach otrzyma 350 tys. zł. na budowę magazynu dekoracji natomiast Teatr Rozrywki w Chorzowie 500 tys. zł na remont i rozbudowę instalacji wentylacji i klimatyzacji widowni Sceny Dużej. Ponadto przyznano ok. 469 tys. zł na prace konserwatorskie i remontowe obiektów zabytkowych dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

O 2 mln zł zwiększy się budżet konkursów ofert na zadania publiczne w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego oraz na prace restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Obecnie, po poprawkach dokonanych w środę (17. marca) przez radnych sejmiku województwa, budżet wydatków przeznaczony na kulturę wzrósł z 204,4 mln zł 217, 4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.