PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk ma ambicje stać się liderem w rozwoju elektromobilności

  • wnp.pl    26 kwietnia 2017 - 12:43
Śląsk ma ambicje stać się liderem w rozwoju elektromobilności
Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego (fot.PTWP)

Śląsk jest napędzany branżą motoryzacyjną, jesteśmy zagłębiem automotive, w naszym regionie jest produkowanych bardzo wiele części i urządzeń samochodowych. Możemy się stać także liderem w rozwoju elektromobilności – mówi Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego.
- Rozwój elektromobilności to nie tylko kupowanie samochodów elektrycznych, choć jest to potrzebne z powodu zanieczyszczenia miast spalinami, ale to także autobusy elektryczne. Komunikacja publiczna powinna być oparta o autobusy elektryczne – dodaje Kazimierz Karolczak.

Wskazuje, że duża część polskiej nauki i wiele sektorów przemysłu jest zaangażowanych w rozwiązania, które mogą być wykorzystywane w rozwoju elektromobilności.

- Brakowało jednak elementu łączącego te wszystkie działania. Teraz taki łącznik pojawił się w postaci rządowego planu rozwoju elektromobilności. Liczymy na polskich naukowców i polski przemysł, przy wsparciu państwa możemy być międzynarodowym liderem tych rozwiązań i z powodzeniem konkurować na rynkach międzynarodowych – ocenia Kazimierz Karolczak.

Więcej czytaj tutaj

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.