PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk odwołał się od decyzji wojewody

  • PAP    30 maja 2011 - 15:31
Śląsk odwołał się od decyzji wojewody

Śląsk Wrocław złożył odwołanie od decyzji wojewody ws. zamknięcia dla publiczności stadionu na mecz z PGE GKS Bełchatów
Poinformował o tym rzecznik wrocławskiego klubu, Michał Mazur.

Wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa 13 maja podjął decyzję o zamknięciu dla publiczności na jeden mecz stadionów Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Tłumaczył wówczas, że przychylił się do wniosków policji w tej sprawie. Bez udziału publiczności odbyły się mecze Śląska z PGE GKS Bełchatów i Zagłębia z Wisłą Kraków.

Czytaj też: Ekstraklasa SA krytykuje decyzję wojewody

Odwołanie za pośrednictwem wojewody dolnośląskiego wpłynęło do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Zdecydowaliśmy się na odwołanie, ponieważ uważamy, że decyzja wojewody nie była słuszna - powiedział Mazur.

Klub w wypadku pozytywnego rozpatrzenia przez ministerstwo odwołania prawdopodobnie będzie ubiegał się o odszkodowanie. - Jeżeli ministerstwo odrzuci odwołanie, prawdopodobnie wejdziemy na drogę sądową - tłumaczył Mazur. Resort ma 14 dni na odpowiedź.

Według rzecznika szacunkowe straty z powodu rozegrania meczu 14 maja bez udziału publiczności to około 150 tys. zł. - Najbardziej jednak ucierpieliśmy wizerunkowo. Przez kilka lat pracowaliśmy nad tym, aby stadion Śląska był bezpieczny, a po tej decyzji poszła w świat opinia, że tak nie jest - powiedział rzecznik.

Nad odwołaniem zastanawia się Zagłębie Lubin. Jak powiedział w poniedziałek rzecznik klubu Michał Sałkowski, decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta, ale jest rozważana przez władze klubu.

Podobne odwołanie - złożone przez Legię Warszawa i Lecha Poznań - minister spraw wewnętrznych i administracji odrzucił w zeszłym tygodniu. Decyzja o zamknięciu dla publiczności stadionów tych klubów zapadła po burdach, do jakich doszło 3 maja na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy w finale Pucharu Polski. Po otrzymaniu uzasadnienia decyzji resortu, kluby zamierzają odwołać się do Sądu Administracyjnego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.