PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk, wypadek: Ciężarówka uderzyła w autobus wiozący dzieci na wycieczkę

  • PAP/AT    12 lipca 2017 - 09:43
Śląsk, wypadek: Ciężarówka uderzyła w autobus wiozący dzieci na wycieczkę
Autobusem, oprócz kierowcy, podróżowały 54 osoby, głównie dzieci i młodzież (fot.pixabay.com)

Na krajowej "jedynce" w Wikłowie koło Częstochowy (Śląskie) doszło do wypadku. Ciężarówka uderzyła w autobus wiozący dzieci i młodzież.
Rozpędzona ciężarówka uderzyła w autobus wiozący m.in. dzieci i młodzież na wycieczkę do Zakopanego. Do wypadku doszło na krajowej "jedynce" w Wikłowie koło Częstochowy (Śląskie). Dzieci nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Jak poinformowała rzeczniczka częstochowskiej policji mł. asp. Marta Ladowska, po wypadku do szpitala przewieziono kierowcę ciężarówki, a także czworo pasażerów autobusu: 9-letnie dziecko, dwoje 17-latków oraz opiekuna - mają zostać przebadani przez lekarzy. Wiadomo już, że nie mają poważniejszych urazów.

Czytaj też: Gdzie najwięcej wypadków?

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku; być może przyczyniła się do niego nadmierna prędkość lub nieuwaga kierowcy ciężarówki. Kierowcy oby pojazdów byli trzeźwi.

Autokarem, oprócz kierowcy, podróżowały 54 osoby, głównie dzieci i młodzież. Na pobliskiej stacji benzynowej pasażerowie czekają na inny autobus, którym pojadą w dalszą drogę.

Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 1 między Radomskiem a Częstochową, w stronę Częstochowy i Katowic - na wysokości stacji paliw w Wikłowie zablokowany jest prawy pas, ruch odbywa się wyłącznie lewą jezdnią. Nie było jednak potrzeby wytyczenia objazdów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.