PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk wystąpi z Goranem Bregovicem

  • PAP    30 września 2011 - 21:38
Śląsk wystąpi z Goranem Bregovicem

Występy w ramach polskiej prezydencji na Ukrainie i Białorusi oraz wspólne koncerty z Goranem Bregovicem - znalazły się w najbliższych planach Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", który zainaugurował w piątek nowy sezon artystyczny.
Koncert inaugurujący nowy sezon odbył się w Kompleksie Pałacowo-Parkowym w Koszęcinie (woj. śląskie), gdzie znajduje się siedziba zespołu. W programie znalazły się największe przeboje z repertuaru zespołu, czyli znane i lubiane pieśni oraz tańce ludowe i narodowe.

"Nasz nowy sezon artystyczny rozpoczynamy od podróży na wschód Europy. Podczas trasy koncertowej pt. "Tournee za Bugiem", zorganizowanej w ramach polskiej prezydencji, będziemy prezentować polską kulturę ludową na Białorusi i Ukrainie" - powiedział PAP dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" Zbigniew Cierniak.

W październiku "Śląsk" wystąpi z koncertami w Mińsku, Mołodecznie, Kijowie i Żytomierzu.

Po powrocie, czyli w listopadzie, wystąpią z bałkańskim artystą, Goranem Bregovicem w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni. Ostatni raz koncertowali wspólnie w 2008 roku w katowickiej hali widowiskowo-sportowej "Spodek".

W piątek z okazji inauguracji sezonu po raz szósty wręczona została nagroda "Maecenas Silesiae", która jest wyrazem wdzięczność dla osób i instytucji wspierających zespół. W tym roku statuetkę z brązu otrzymał burmistrz Lublińca Edward Maniura.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" powstał 1 lipca 1953 roku. Średnio na scenach w kraju i poza jego granicami prezentują się 120 razy rocznie. W 2013 roku będą obchodzić 60 rocznicę powstania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.