PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk: Znamy laureatów nagród marszałka w dziedzinie kultury

  • pt    13 grudnia 2016 - 08:54
Śląsk: Znamy laureatów nagród marszałka w dziedzinie kultury
Zarząd województwa przyznaje nagrody w oparciu o propozycje przedstawione przez komisję konkursową. Nagroda w każdej z kategorii wynosi 5 tys. zł (fot.slaskie.pl)

• Po raz szesnasty wręczono nagrody Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.
• Uroczystość wręczenia nagród w trzech kategoriach: artystycznej, dla młodych twórców oraz za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury, odbyła się tradycyjnie w katowickim kinoteatrze Rialto.
Nagrody wręczył członek Zarządu Województwa Śląskiego Henryk Mercik.  - Cieszę się, że kolejny raz wręczamy tę nagrodę. Nie ma lepszej promocji regionu jak poprzez kulturę właśnie - mówił  Mercik.

Nagrody za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymali w tym roku Janusz Karbowniczek, w zakresie sztuk plastycznych, Henryk Konwiński za osiągnięcia w dziedzinie choreografii i tańca oraz fotograf Zbigniew Sawicz.

W drugiej z kategorii, za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury, wyróżniono Andrzeja Dopierałę za upowszechnianie sztuki teatralnej, Grzegorza Kamińskiego za upowszechnianie dziedzictwa kulturowego i Stanisława Trefonia w zakresie sztuk plastycznych.

Każdego roku nagrody marszałka otrzymują również młodzi twórcy. Tym razem wyróżniono Martynę Biłogan (pseudonim Erith) w dziedzinie muzyki, Szymona Kobylarza za osiągnięcia w dziedzinie plastyki i Jana P. Matuszyńskiego, nagrodzonego Złotymi Lwami za film „Ostatnia Rodzina” na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, za osiągnięcia w dziedzinie filmu.

Zarząd województwa przyznaje nagrody w oparciu o propozycje przedstawione przez komisję konkursową. Nagroda w każdej z kategorii wynosi 5 tys. zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.