PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląska tradycja w polskim designie

  • KB    8 marca 2010 - 15:13
Śląska tradycja w polskim designie

Wśród pokopalnianych budynków Skansenu Górniczego w Zabrzu, w przemysłowej zabudowie Galerii "Zmiękczalnia" odbędzie się wystawa "Przemysł ciężki, design lekki".
Śląskie to najbardziej uprzemysłowiony region Polski, często kojarzony wyłącznie z węglem, hałdami i kopalniami. Jednocześnie jest to jednak teren należący do najbardziej rozwiniętych i najbogatszych części Polski, miejsce o bardzo charakterystycznej tradycji i silnej kulturze, żyjące własną dynamiką.

Celem wystawy jest pokazanie obiektów grup pochodzących ze Śląska, inspirowanych industrialnym klimatem, noszącymi ową ciężkość gatunkową, tak charakterystyczną dla regionu. Są to obiekty odzwierciedlające niecodzienne piękno, jakie kryje się w śląskiej scenerii i tradycji. Intencją kuratorów jest zaprezentowanie twórczej siły płynącej z regionu i jego spójnej kultury, która wpływa również na sztukę użytkową.

Na wystawie zaprezentowane zostaną realizacje: Magdaleny Trzcionki, Moho Design, Kafti Design oraz Kolektywu Haja. Każdy z zaproszonych twórców prezentuje swoją własną, odmienną inspirację regionem oraz jego przemysłową spuścizną.

W trakcie wernisażu organizatorzy przewidzieli nocne zwiedzanie skansenu. Wernisaż wystawy odbędzie się 19 marca 2010 o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 19 maja br., a wstęp na nią jest wolny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: