PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie: blisko 4 tys. odbiorców bez prądu po intensywnych opadach śniegu

  • pt/pap    1 grudnia 2016 - 10:54
Śląskie: blisko 4 tys. odbiorców bez prądu po intensywnych opadach śniegu
Według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach najwięcej osób pozbawionych prądu jest w Kuźni Raciborskiej - 2147 (fot.fotolia)

• Prawie 4 tys. odbiorców w woj. śląskim było w czwartek rano pozbawionych energii elektrycznej - podały służby kryzysowe wojewody.
• Padający do środy w regionie śnieg znacząco utrudnia też poruszanie się po drogach.
Jak podały służy wojewody, w związku z intensywnymi opadami w całym województwie odnotowano awarie sieci energetycznych, spowodowane przez łamiące się pod ciężarem śniegu drzewa i konary drzew.

Według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach najwięcej osób pozbawionych prądu jest w Kuźni Raciborskiej - 2147 i Krupskim Młynie, w powicie tarnogórskim - 636. Energii elektrycznej nie miała także część mieszkańców Lublińca oraz Wielowsi i Pilchowic w powiecie gliwickim.

Służby energetyczne zapewniają, że część tych awarii powinna zostać usunięta jeszcze w czwartek przed południem.

Intensywne opady utrudniają też ruch drogowy - na wielu z nich zalega warstwa błota pośniegowego, samochody poruszają się bardzo wolno, w wielu miejscach tworzą się korki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne. Pracują na nich wszystkie pojazdy przygotowane do zimowego utrzymania dróg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.