PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie: do końca marca prace nad programem działalności hali Gliwice

  • PAP/JS    1 lutego 2018 - 20:00
Śląskie: do końca marca prace nad programem działalności hali Gliwice
Gliwice sfinansowały wartą ok. 333 mln zł brutto umowę z głównym wykonawcą, firmą Mirbud, z kredytów, środków własnych, a także 15 mln zł dotacji resortu sportu (fot. pixabay.com)

Do końca marca br. trwać mają prace nad programem działalności hali Gliwice, jednej z największych hal widowisko-sportowych w Polsce. Wtedy ma zostać zaprezentowany kalendarz imprez i zespół odpowiedzialny za ich realizację. Obiekt ma być w pełni wyposażony z końcem kwietnia.
  • Równolegle z budową hali miasto odnowiło okoliczny układ komunikacyjny - gliwickie ulice Kujawską, Panewnicką i Akademicką, łączące m.in. wschodnią część śródmieścia z Drogową Trasą Średnicową i dzielnicą Sośnica.
  • Gliwice sfinansowały wartą ok. 333 mln zł brutto umowę z głównym wykonawcą, firmą Mirbud, z kredytów, środków własnych, a także 15 mln zł dotacji resortu sportu.
  • Jak wynika z datowanej na 30 stycznia informacji na witrynie turystyka.gliwice.eu, nadal trwają prace nad wyposażeniem hali.

Zapowiedź taką umieszczono na nowej witrynie internetowej z atrakcjami Gliwic oraz szeregiem ważnych miejsc i informacji dla turystów. O uruchomieniu witryny turystyka.gliwice.eu miasto poinformowało na swojej stronie internetowej.

Zbudowana w miejscu dawnego gliwickiego stadionu XX-lecia, między ulicami Akademicką a Kujawską, hala ma umożliwiać zawody sportowe rangi międzynarodowej w szeregu dyscyplin. Obiekt ma być też przystosowany do imprez wystawienniczych i targowych, estradowych, społeczno-politycznych czy komercyjnych.

Pierwotnie budowana od wiosny 2013 r. hala miała być gotowa jesienią 2016 r. Ostatni termin zakończenia robót przypadł na 14 listopada ub. roku. Obiekt dostał następnie pozwolenie na użytkowanie, a hala została przekazana w dzierżawę miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, które wcześniej - jako menadżer kontraktu - odpowiadało za budowę.

Jak wynika z datowanej na 30 stycznia informacji na witrynie turystyka.gliwice.eu, nadal trwają prace nad wyposażeniem hali. Rozstrzygnięto przetarg na dostarczenie i montaż systemów prezentacji treści. W pozostałych trzech zamówiono urządzenia akustyczne, umeblowanie i wyposażenie punktów gastronomicznych. Zakończenie tych prac planowane jest z końcem kwietnia.

Za administracyjne zarządzanie obiektem odpowiadać ma Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Na mocy zawartej z miastem umowy miejska spółka ma współpracować z gliwicką Fundacją Radan, której zadaniem ma być pozyskiwanie wydarzeń dla hali. Przewidziano tu umowę na trzyletnią współpracę.

Samorząd wyjaśnia, że silnie związana z Gliwicami Fundacja podejmuje szereg działań społecznych, zajmuje się wspieraniem kultury fizycznej i rekreacji, przekazuje dofinansowanie wielu gliwickim sekcjom sportowym. Fundacja zwróciła się do miasta z propozycją współpracy po trzech nierozstrzygniętych przetargach na wyłonienie operatora hali.

"Fundacja dostrzega potencjał, jaki stwarza otwarcie gliwickiej areny dla rozwoju gospodarczego miasta, z którym wiąże się wiele jej dotychczasowych przedsięwzięć. W celu skutecznego poszerzenia profilu swojej działalności o zarządzanie najnowocześniejszym w Polsce obiektem widowiskowo-sportowym, fundacja nawiązała współpracę z zespołem osób posiadających doświadczenie w zarządzaniu dużymi wydarzeniami i obiektami" - zapewnił gliwicki magistrat.

"Prace nad programem działalności hali - prowadzone równolegle z kompletowaniem wyposażenia - potrwają do końca marca 2018 r. Wtedy zaprezentowany zostanie kalendarz imprez oraz zespół odpowiedzialny za ich realizację" - zasygnalizował.×
KOMENTARZE (1)

  • asdf, 2018-02-05 19:01:53

    Cudowna hala, a na zdjęciu brudne, stare budynki. Tak właśnie wyglądają Gliwice. Zaniedbane, zakorkowane, zanieczyszczone, ale najważniejsze, że prezydent zbudował sobie halę. Bo trzeba jakoś swoje megalomańskie ambicje zaspokoić.