PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie, Katowice: Policjanci oburzeni napisami na bluzach

  • PAP/jk    19 września 2016 - 13:31
Śląskie, Katowice: Policjanci oburzeni napisami na bluzach
(fot. slaska.policja.gov.pl)

• Do katowickiej prokuratury wkrótce trafi zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właścicieli firmy z Zawiercia, która produkuje koszulki i bluzy z napisami godzącymi w funkcjonariuszy.
• „Policja morduje”, „Stop katom w niebieskich mundurach” - napisano na odzieży.
- Nie będziemy zgadzać się na to, by uliczne trolle odnosiły się z pogardą do funkcjonariuszy" - powiedział  Rafał Jankowski z zarządu wojewódzkiego NSZZP w Katowicach. Policyjni związkowcy chcą, by ścigany był zarówno producent, jak i sprzedawcy oraz osoby noszące podobne bluzy.

- Do tej pory spotykaliśmy takie napisy, jak "HWDP", które według noszących podobną odzież pozostawiały pole do różnych interpretacji. Teraz mamy do czynienia z napisami wprost godzącymi w prestiż i dobre imię policjantów - wskazał Jankowski.

Na koszulkach i bluzach przedstawiono policjantów z tarczami i stojącego przed nimi mężczyznę w kapturze. Napis zaś głosi: "Matka rodzi, ojciec wychowuje, szkoła uczy. Policja morduje. Stop katom w niebieskich mundurach".

W imieniu policjantów doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez producenta ubrań złoży adwokat Jerzy Feliks. - Mam wrażenie, że treść tych napisów wykracza daleko poza granice wolności słowa i swobody wypowiedzi - podkreślił adwokat.

Prokuratura ma zbadać, czy producent odzieży nie dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy policji. Jak powiedział mec. Feliks, zawiadomienie zostanie przesłane jeszcze w poniedziałek, a najdalej we wtorek do Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Jankowski zaznaczył, że jeśli nie uda się pociągnąć producenta do odpowiedzialności karnej związkowcy wytoczą mu sprawę cywilną. Policyjni związkowcy chcą też zachęcić policjantów z całej Polski, by podejmowali podobne działania i reagowali na napisy obrażające funkcjonariuszy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Stanisław Helis, 2016-09-21 06:26:13

    Od kiedy to Policja ma prestiż i dobre imię? Coś przegapiłem? Była jakaś wymiana kadr? Poland to nie zawód, to charakter i jako taki nigdy nie będzie miał szacunku u uczciwych ludzi?