PARTNER PORTALU
 • BGK

Śląskie: Konkurs na edukację kulturową, w puli 62 tys. złotych

 • PAP/MN    28 marca 2017 - 12:43
Śląskie: Konkurs na edukację kulturową, w puli 62 tys. złotych
Pieniądze otrzymają najciekawsze inicjatywy edukacji kulturowej w regionie. (fot. Karolina Kopacz/mat.pras.)

W woj. śląskim można zdobyć dofinansowanie na edukację kulturową dzieci i młodzieży.
• 62 tys. zł przeznaczy Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w tegorocznym konkursie na najciekawsze inicjatywy edukacji kulturowej w regionie, realizowanej na rzecz dzieci i młodzieży.

• Nowym modelem uczestnictwa jest program dotacyjny dla realizatorów edukacji kulturowej, którzy mają własne pomysły na nowatorskie formy edukacji kulturowej dla dzieci i młodzieży.

• Drugą formą uczestnictwa jest konkurs dla partnerstw nauczycieli i animatorów - przystąpić mogą dwuosobowe zespoły przedstawicieli sektora kultury i oświaty.

 

"Ideą projektu operatorkultury.pl jest zbliżanie sektora kultury i oświaty. Chcemy wspierać partnerstwa nauczycieli i animatorów i promować ciekawe formy włączania edukacji kulturowej do edukacji formalnej. Robimy to na różne sposoby - zapewniając szkolenia, konsultacje i dotacje na działania. Maksymalnie ułatwiamy formalności, żeby zapewnić realizatorom swobodę i skuteczność działania" - powiedział Maciej Zygmunt z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Hanna Kostrzewska z Instytutu przypomniała, że to już druga edycja projektu operatorkultury.pl, który pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego na rzecz szeroko pojętych działań związanych z edukacją kulturową, adresowanych do dzieci i młodzieży bądź powiązanych z nimi. W ub. r. projekt skierowany był wyłącznie do partnerstw ze środowisk oświaty i kultury. Tym razem oferta została rozszerzona.

Czytaj też: Dziś inauguracja Roku Kościuszki

Nowym modelem uczestnictwa jest program dotacyjny dla realizatorów edukacji kulturowej, którzy mają własne pomysły na nowatorskie formy edukacji kulturowej dla dzieci i młodzieży. Swoje inicjatywy mogą zgłosić animatorzy, nauczyciele, twórcy, opiekunowie, rodzice, instytucje czy organizacje. Program ma charakter otwarty. Pozwala zrealizować dowolne i różnorodne działania edukacyjno-kulturowe oraz animacyjne, m.in. wydarzenia artystyczne, konferencje, szkolenia czy warsztaty.

Drugą formą uczestnictwa jest wspomniany już konkurs dla partnerstw nauczycieli i animatorów kultury. Do udziału w konkursie przystąpić mogą dwuosobowe zespoły przedstawicieli sektora kultury i oświaty. Wyłonione partnerstwa wezmą udział w bezpłatnych zajęciach warsztatowych i konsultacjach, po których złożą propozycje własnych projektów edukacji kulturowej. Najlepsze z nich zostaną sfinansowane przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Łącznie na wsparcie pomysłów w tegorocznej edycji przeznaczono 62 tys. zł. Nabór trwa do 23 kwietnia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.operatorkultury.pl.

Czytaj też: Śląskie Smaki: Szlak kulinarny bogatszy o smaki z Zagłębia

Dla zainteresowanych Instytut organizuje również spotkania, które odbędą się w Rybniku (3 kwietnia), Koszarawie (4 kwietnia) oraz Jaworznie (10 kwietnia).

Kostrzewska przypomniała, że projekt operatorkultury.pl jest częścią Programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2016-2018".

Nabór do konkursu trwa do 23 kwietnia.

W ramach ubiegłorocznej edycji sfinansowano pięć projektów, każdy po 7 tys. zł. Wyróżniono m.in. pomysł na "słowiański dzień", podczas którego dzieci przebrały się za Słowian, zwiedzały chorzowski skansen oraz głosowały ws. przyjęcia przez Polskę chrztu.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach to instytucja kultury samorządu woj. śląskiego, zajmująca się promowaniem regionalnego dziedzictwa kulturowego, która w ub. roku powstała z połączenia Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach i Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.