PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie. Metropolitalna Noc Teatrów 2017

  • pt    28 września 2017 - 15:24
Śląskie. Metropolitalna Noc Teatrów 2017
W przedsięwzięciu – jak co roku – biorą udział także instytucje kultury, których organizatorem jest województwo śląskie (fot.slaskie.pl)

Metropolitalna Noc Teatrów doczekała się swoich wiernych widzów, którzy tłumnie odwiedzają teatry w ostatnią sobotę września. W tym dniu obowiązują ceny promocyjne.
W przedsięwzięciu – jak co roku – biorą udział także instytucje kultury, których organizatorem jest województwo śląskie.

Opera Śląska zaprasza na warsztaty taneczne w baletowej konwencji. Prócz tego podczas MNT będzie możliwość śpiewania i grania wraz z artystami, będzie też szansa na dreszczyk emocji podczas nocnego zwiedzania gmachu Opery, przede wszystkim jednak prawdziwa uczta dla melomanów – „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego.

Pełen muzycznych wzruszeń wieczór czeka gości Teatru Rozrywki za sprawą musicalu Andrew Lloyd Webbera „Bulwar zachodzącego Słońca”. Zaś na Małej Scenie monodram w reżyserii Lecha Majewskiego „Mariacka 5”, napisany specjalnie dla Elżbiety Okupskiej – to propozycja wyłącznie dla widzów dorosłych.

Podczas MNT można jednak zajść do Rozrywki nie tylko na spektakle, ale także, by zwiedzić Teatr w towarzystwie artystów, poprzymierzać kostiumy, kapelusze czy zrobić sobie sceniczny makijaż.

Na spacer po teatralnym gmachu w towarzystwie detektywa zaprasza Teatr Śląski, w którym cała noc upłynie pod hasłem „Mrocznych historii”. Upiory z przeszłości, zagadki, zbrodnie i śledztwa, a nawet rodzinne warsztaty plastyczne z wątkiem kryminalnym – wszystko to znalazło się w bogatym programie Teatru Śląskiego.

 Dla gości przygotowano aż trzy spektakle: „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci” w Szybie Wilson, a w siedzibie teatru „Mayday” na Dużej Scenie oraz „Małe zbrodnie małżeńskie” na Scenie Kameralnej. Do późnego wieczora aktorzy Teatru Śląskiego będą czytać kryminały w teatralnej kawiarni.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.