PARTNER PORTALU
  • BGK

Ślimak Tosiek stróżem porządku w Krakowie

  • wer/krakow.pl    9 września 2011 - 12:57
Ślimak Tosiek stróżem porządku w Krakowie

10 września rusza jesienna proekologiczna kampania Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Nowym bohaterem będzie Ślimak Tosiek. Kolejne imprezy odbędą się też 16 i 17 września na parkingu Centrum Handlowego Plaza.
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpoczyna jesienną edycję kampanii edukacyjnej, której celem jest czystość w mieście. Już niebawem na ulicach Krakowa i w internetowych spotach pojawi się Ślimak Tosiek, nowy bohater akcji ZIKIT.

- Śmieci denerwują Tośka, więc lepiej nie denerwujmy go i nie wyrzucajmy papierów na ulicę” – sugeruje Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Jesienią jeszcze większy nacisk zostanie położony na współpracę ze szkołami. Przedszkolom udostępniony zostanie scenariusz przedstawienia o tematyce ekologicznej, przygotowanego tak aby mogły wystawić go dzieci. Za darmo będzie można wypożyczyć

strój Ślimaka Tośka. Do wykorzystania będą scenariusze lekcji z zakresu gospodarki odpadami. „Będziemy również zachęcać do korzystania z materiałów zgromadzonych na stronie www.ekocentrum.krakow.pl/multimedia” – mówi przedstawiciel ZIKIT.

Nowym przedsięwzięciem będzie „Ekologiczny autobus”. Charakterystyczny, wymalowany na ekologiczne kolory pojazd będzie kursował na liniach 502 lub 522. W piątki autobus będzie udostępniony szkołom, aby pokazać dzieciom i młodzieży już istniejące i planowane instalacje krakowskiego systemu gospodarki odpadami. Będzie można zobaczyć wysypisko w Baryczy, lamusownię oraz miejsce, gdzie powstanie ekospalarnia śmieci. Projekt realizowany jest przez ZIKIT wspólnie z MPK SA, MPO Sp. z o.o., MPWiK S.A., Lasami Państwowymi i Centrum Handlowym Plaza.

W tym roku kontynuowane będą też wcześniej zainicjowane działania.Będą rozdawane zestawy do sprzątania po psach, a uczestnicy korowodu będą zachęcali do przyłączenia się do akcji „Stop oKUPAcji Krakowa”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.