Słodkie lato w Zarzeczewie

W niedzielę 1 sierpnia Zarzeczewo (powiat włocławski) zaprasza na Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato.
Słodkie lato w Zarzeczewie
Miodowe Lato to wakacyjny piknik zorganizowany wspólnie przez kujawsko-pomorski urząd marszałkowski, regionalny Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz trzy regionalne związki pszczelarskie. Będzie miodowo, czyli słodko, zdrowo i sympatycznie - zapowidają pomysłodawcy imprezy. 

Wystawcy podczas pikniku zaprezentują oryginalne gatunki miodów o uznanej jakości i wartości zdrowotnej. Będzie możliwość degustacji i zakupu, a także wysłuchania prelekcji na temat dietetycznych,  leczniczych i kosmetycznych właściwości „słodkiego złota” oraz innych produktów pasiecznych. Specjaliści opowiedzą też, jak odróżnić prawdziwy, dobry miód, od produktów, które przypominają go tylko z nazwy.    

W programie imprezy przewidziano warsztaty rękodzielnicze, podczas których twórcy ludowi zaprezentują tajniki warsztatu, a panie z kół gospodyń wiejskich sposoby przyrządzania potraw z wykorzystaniem miodu. Odbędą się także między innymi pokazy „gotowania w parku”, wyrobu świec i ozdób z produktów pasiecznych, odwirowywania miodu oraz wyrobu tradycyjnego ciasta piernikowego i wypieku pierników, jak również warsztatu pracy pszczelarza. Na koniec zaplanowano kiermasz tradycyjnych produktów oraz rękodzieła ludowego. 
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE