PARTNER PORTALU
  • BGK

Słodkie lato w Zarzeczewie

  • KB    30 lipca 2010 - 19:42
Słodkie lato w Zarzeczewie

W niedzielę 1 sierpnia Zarzeczewo (powiat włocławski) zaprasza na Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato.
Miodowe Lato to wakacyjny piknik zorganizowany wspólnie przez kujawsko-pomorski urząd marszałkowski, regionalny Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz trzy regionalne związki pszczelarskie. Będzie miodowo, czyli słodko, zdrowo i sympatycznie - zapowidają pomysłodawcy imprezy. 

Wystawcy podczas pikniku zaprezentują oryginalne gatunki miodów o uznanej jakości i wartości zdrowotnej. Będzie możliwość degustacji i zakupu, a także wysłuchania prelekcji na temat dietetycznych,  leczniczych i kosmetycznych właściwości „słodkiego złota” oraz innych produktów pasiecznych. Specjaliści opowiedzą też, jak odróżnić prawdziwy, dobry miód, od produktów, które przypominają go tylko z nazwy.    

W programie imprezy przewidziano warsztaty rękodzielnicze, podczas których twórcy ludowi zaprezentują tajniki warsztatu, a panie z kół gospodyń wiejskich sposoby przyrządzania potraw z wykorzystaniem miodu. Odbędą się także między innymi pokazy „gotowania w parku”, wyrobu świec i ozdób z produktów pasiecznych, odwirowywania miodu oraz wyrobu tradycyjnego ciasta piernikowego i wypieku pierników, jak również warsztatu pracy pszczelarza. Na koniec zaplanowano kiermasz tradycyjnych produktów oraz rękodzieła ludowego. 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.