PARTNER PORTALU
  • BGK

Słowacki inwestor rozruszał śląskie wesołe miasteczko? Rollercoaster za 50 mln to ma być hit

  • pt    5 lipca 2017 - 19:49
Słowacki inwestor rozruszał śląskie wesołe miasteczko? Rollercoaster za 50 mln to ma być hit
Lech Coaster - najnowsza atrakcja i hit tegorocznego sezonu w Legendii (fot.mat.prasowe)

Największy rollercoaster w Polsce ruszył  w weekend w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Koszt powstania tej atrakcji to ok. 50 mln zł.
Kolejka Lech Coaster to olbrzymia atrakcja, jakiej nie było jeszcze w śląskim parku rozrywki - przejazd trwa 104 sekundy i jest niezwykle ekscytujący.

Lech Coaster wznosi się na wysokość 40 metrów, pokonuje olbrzymi skręcony spadek wjeżdżając do ciemnej jaskini i następnie przejeżdża tuż nad powierzchnią jeziora (wody) z efektem water-splash.

Na torze czekają również cztery pętle, jedna z nich przechodzi przez budynek zamku skręcając dynamicznie linię wagoników, a kolejna znajduje się tuż za olbrzymim dębem o wysokości 14 metrów i rozpiętością gałęzi 20 m, pod którym w szalonym tempie 95 km na godzinę pędzi dwudziestoosobowy wagonik Lech Coastera.

- Spodziewamy się dużego zainteresowania, dlatego w tym sezonie wprowadziliśmy sprzedaż online. Każdy klient rejestrując się w systemie gopass.pl może zakupić bilet i wejść do parku bez kolejek - podkreśla Paweł Cebula dyrektor Legendii.

Zmiana wesołego miasteczka w tematyczny park rozrywki wyraźnie zachęciła mieszkańców Śląska do częstych odwiedzin a sprzedaż biletu sezonowego wzrosła w stosunku do lat ubiegłych o ponad 1500 proc.

Spółka WPKiW zarządzająca Parkiem Śląskim podpisała w kwietniu 2015 roku umowy inwestycyjne ze słowacką firmą Tatry Mountain Resorts, dotyczące rozwoju Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Słowacki partner zobowiązał się w ciągu pięciu lat zainwestować w modernizację Wesołego Miasteczka co najmniej 117 mln zł.

Tereny, na których obecnie funkcjonuje jeden z największych polskich lunaparków, są wydzierżawione spółce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.