PARTNER PORTALU
  • BGK

Słowacy chcą zainwestować w Szczyrku 30 mln euro

  • PAP    1 kwietnia 2015 - 14:30

30 mln euro - tyle w ciągu najbliższych lat chcą zainwestować Słowacy w ośrodek narciarski w Szczyrku - zapowiada Bohus Hlavaty, prezes słowackiej spółki Tatra Mountain Resorts, która jest m.in. właścicielem tego ośrodka narciarskiego.
"Główne inwestycje czekają nas w 2016 roku. Wtedy chcielibyśmy zbudować w Szczyrku pierwsze kolejki. Całość pierwszej fazy inwestycji, która obejmuje sześć gondoli i kompletne naśnieżanie całego ośrodka, rozbudowę tras, zbudowanie sklepów i rozbudowanie gastronomii oszacowane jest na 30 mln euro" - powiedział Hlavaty. Dodał, że wierzy, iż jest to możliwe w ciągu 2-3 lat.

Wcześniej akcjonariuszami Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego było ponad 50 właścicieli gruntów leżących pod częścią tras. Odkupili go późną wiosną 2011 r. od należącej do Skarbu Państwa Gliwickiej Agencji Turystycznej. W marcu 2014 t. tygodniu Słowacy kupili 97 proc. akcji ośrodka.

Szczyrk jest kurortem o bogatych tradycjach narciarskich. Posiada 25 km tras zjazdowych, a w całym regionie znajduje się ich ok. 60 km. Kurort dysponuje 10 tys. miejsc noclegowych.

Spółka Tatry Mountain Resorts jest największym podmiotem w dziedzinie turystyki w Europie Środkowej i Wschodniej. Samodzielnie lub za pośrednictwem spółek-córek TMR dysponuje ośrodkami narciarskimi oraz hotelami na Słowacji w Tatrach, w Czechach w Szpindlerowym Młynie, a teraz również w Polsce. Jest też właścicielem największego na Słowacji termalnego parku wodnego. W ostatnich sześciu latach spółka zainwestowała 144 mln euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.