PARTNER PORTALU
  • BGK

Słubice i Frankfurtu nad Odrą uruchomiły Polsko-Niemiecką Informację Turystyczną

  • PAP/AT    20 marca 2015 - 10:40
 Słubice i Frankfurtu nad Odrą uruchomiły Polsko-Niemiecką Informację Turystyczną

Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna otwarta (fot. slubice.pl)

Niemiecki Frankfurt nad Odrą i polskie Słubice wspólnie uruchomiły Polsko-Niemiecką Informację Turystyczną w pomieszczeniach odbudowanego Domu Bolfrasa we Frankfurcie.
"Dotychczas w Słubicach nie było informacji turystycznej. Dzięki współpracy z partnerami z Niemiec mamy dostęp do informacji turystycznej po obu stronach granicy i możemy obsługiwać turystów w trzech językach - polskim, niemieckim oraz angielskim" - powiedziała Joanna Pyrgiel z Urzędu Miejskiego w Słubicach.

W punkcie informacyjnym we Frankfurcie nad Odrą można znaleźć szeroką ofertę turystyczną z obu stron Odry. Dotyczy to miast, ale także gmin, informacji z powiatu, z regionu. Z informacją współpracują przedsiębiorstwa z branży turystycznej, m.in.: restauratorzy, hotelarze i inni usługodawcy.

Do największych atutów turystycznych tej części polsko-niemieckiego pogranicza należą ciekawe obszary przyrodnicze, m.in. łęgi nadodrzańskie, siedlisko miłka wiosennego, Kozia wyspa we Frankfurcie nad Odrą. Piękno samej Odry i jej doliny można także podziwiać podczas wycieczkowych rejsów statkiem.

W obu miastach nie brakuje zabytków architektury. W Słubicach perełką jest stadion sportowy, a we Frankfurcie n. Odrą m.in.: muzeum Kleista, budynki Uniwersytetu Viadrina czy kościół Mariacki.

Otwarcie punktu informacyjnego to jeden z elementów współpracy miast na niwie promocji turystycznej i część projektu pn. "Dom Bolfrasa & Wieża Kleista, etap I" realizowanego przez Gminę Słubice, Miasto Frankfurt nad Odrą, Spółkę ARLE oraz Stowarzyszenie Turystyki Frankfurt nad Odrą.

W ramach projektu odbudowano we Frankfurcie nad Odrą wspomniany Dom Bolfrasa, a Słubice przygotowały dokumentację potrzebną do odbudowy Wieży Kleista, która przed wojną znajdowała się w sąsiedztwie stadionu sportowego będąc punktem widokowym.

Wartość projektu współfinansowanego przez UE to ponad 4,1 mln euro, a wkład Słubic 100 tys. euro.

W ramach współpracy z partnerami zza Odry Słubice od 10 stycznia br. są członkiem frankfurckiego Stowarzyszenia Turystycznego - organizacji zrzeszającej hotelarzy, restauratorów, biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i sportowe oraz inne podmioty związane z branżą turystyczną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.