PARTNER PORTALU
  • BGK

Słynny teatr świętuje urodziny. Wstęp wolny!

  • KB    28 lipca 2010 - 16:33

Popularny śląski Teatr Korez z okazji 20-lecia swojego istnienia zagra na Mariackiej spektakl "Kometa czyli ten okrutny wiek XX według Nohavicy".
Jaromir Nohavica kojarzy się dziś przede wszystkim z ogromną charyzmą i z głębokimi, wzruszającymi i pięknymi pieśniami, w których zaklęte są najważniejsze prawdy o człowieku i życiu. Teatr korez z niepowtarzalnym podejściem do sztuki.
 
Dziewiętnaście utworów, przetłumaczonych na język polski m.in. przez Renatę Putzlacher, Tolka Murackiego czy Mirosława Neinerta oraz Roberta Talarczyka, składa się na niepowtarzalny spektakl muzyczny Teatru Korez "Kometa czyli ten okrutny XX wiek według Nohavicy". 
 
Korezowa "Kometa", która premierę miała w marcu 2007 roku, do dziś zachwyca i porusza. Pojawiają się W niej najbardziej znane i kojarzone piosenki - "Sarajewo","Cieszyńska", "Babilon", "Futbol" czy "Mikymauz", polityczny list "Panie prezydencie" i frywolni "Milionerzy" - oraz, rzecz jasna, tytułowa "Kometa".
 
Czworo artystów Teatru Korez (Elżbieta Okupska, Anita Sajnóg, Robert Talarczyk i Mirosław Neinert) potrafi z utworów Nohavicy stworzyć teatralne arcydzieło - nic dziwnego, że Korezową "Kometą" wzruszył się sam czeski bard.
 
Jaromir Nohavica przyjedzie do Katowic w ramach 12. Letniego Ogrodu Teatralnego już 13.08. Zanim to jednak nastąpi, fani jego twórczości oraz wielbiciele Korezu mogą przypomnieć sobie "Kometę". 


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: