PARTNER PORTALU
  • BGK

Smakowicie na targach poznańskich

  • umww.pl/AT    9 września 2011 - 09:37
Smakowicie na targach poznańskich

12 września, na Międzynarodowych Targach Poznańskich, odbędzie się podsumowanie konkursu „Złotnicka Premium” oraz wręczenie certyfikatów członkowskich Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.
Nagrody za na najlepszy wyrób z wieprzowiny złotnickiej oraz dla najlepszego producenta wyrobów z wieprzowiny złotnickiej i certyfikaty wręczy Krzysztof Grabowski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.Po uroczystości odbędzie się degustacja nagrodzonych wyrobów.
 
Celem konkursu „Złotnicka Premium”, który organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (zabierz głos/oceń marszałka) jest włączenie przedsiębiorstw branży mięsnej oraz hodowców i producentów świń złotnickich do programu budowania wyrobów mięsnych w oparciu o wieprzowinę złotnicką. Konkurs ma zachęcić producentów do hodowli i tuczu rasy świń wyhodowanych w Wielkopolsce. Laureaci konkursu mają prawo do certyfikowania nagrodzonych wyrobów specjalnym oznaczeniem jakości „Złotnicka Premium” i używania tego wspólnego gwarancyjnego znaku towarowego.
 
Województwo Wielkopolskie od 2008 roku jest regionem członkowskim Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego (European Network of Regional Culinary Heritage), ułatwiającej konsumentom oraz turystom z całej Europy dostęp do lokalnej i regionalnej żywności wysokiej jakości.
12 września br. 7 wielkopolskich przedsiębiorstw zostanie włączonych do Regionalnej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Certyfikaty otrzymają:
1. Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Damiana Nowaka, Zębowo
2. OLANDIA – Skansen Olenderski, Prusim
3. „Zagroda Bamberska”, Poznań
4. „PELA & WACEK” Bartosz Sibilski, Boruja
5. Paulina Rzeszowska „PAULA”, Uciechów
6. Gospodarstwo Rolne Mariusz Tadeusz, Przedsiębiorstwo Handlowe TMT, Troszczyn
7. Restauracja Rycerska, Szamotuły
 
Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska liczyć będzie tym samym już 36 członków. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.