PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec dofinansuje Konkurs Szpilmanowski

  • PAP    16 sierpnia 2012 - 08:46

W Sosnowcu rusza druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Al Legro. Tribute to Szpilman", poświęconego pamięci urodzonego w tym mieście wybitnego pianisty i kompozytora. Laureatów wybierze jury w składzie: Maria Szabłowska, Jacek Cygan i Jacek Wójcicki.
Na zwycięzcę tegorocznego konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w grudniu w Teatrze Zagłębia, czeka statuetka Grand Prix i 8 tys. zł. Uczestnicy będą musieli zaprezentować nową aranżację lub interpretację jednego z wielu przebojów Władysława Szpilmana.

To druga edycja konkursu, który był najważniejszym wydarzeniem Roku Władysława Szpilmana, obchodzonym w Sosnowcu w 2011 roku. Finał miał miejsce na deskach Teatru Zagłębia dokładnie w stulecie urodzin kompozytora. Zwyciężył wówczas Bartosz Jaśkowski, który zaśpiewał utwór "Tych lat nie odda nikt". Honorowymi gośćmi finału konkursu była rodzina Władysława Szpilmana: żona Halina oraz syn Andrzej.

Pozytywne opinie na temat poziomu artystycznego spowodowały, że władze Sosnowca postanowiły zorganizować drugą edycję konkursu. "Warto dać szansę kolejnym młodym ludziom na pokazanie swoich umiejętności wokalnych i instrumentalnych, a bogata twórczość sosnowieckiego kompozytora wyjątkowo temu sprzyja" - zaznaczył Piotr Celej, rzecznik prasowy biura konkursu.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 17 lat, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 16 listopada. Przesłuchania zakwalifikowanych osób odbędą się 1 i 2 grudnia, a wielki finał 3 grudnia w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Pula nagród wynosi 16 tys. zł, z czego 8 tys. zł trafi do zwycięzcy. Dodatkowo jury przyzna wybranemu finaliście nagrodę specjalną w wysokości 3 tys. zł na nagranie dwóch piosenek w profesjonalnym studiu nagraniowym. Koncert finałowy uświetni spektakl muzyczny pt. "Władysław Szpilman - pianista z Warszawy", którego scenarzystą i reżyserem jest Andrzej Strzelecki.

Organizatorem II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Al Legro. Tribute to Szpilman" jest Agencja Artystyczna "Gama". Projekt jest finansowany ze środków gminy Sosnowiec.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: