PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec staje się centrum sportów niszowych

  • www.esosnowiec.pl (Arkadiusz Kaczor)    2 stycznia 2013 - 10:23
Sosnowiec staje się centrum sportów niszowych

Od połowy grudnia Sosnowiec może poszczycić się największym centrum wspinaczkowym w Polsce.
„Poziom 450", bo taką nazwę nosi ośrodek, powstał pod wieżą wyciągową szybu Anna byłej kopalni Sosnowiec. Budowa centrum wspinaczkowego o powierzchni ok 1300 metrów kwadratowych na terenie po byłej kopalni Sosnowiec przy ul. Narutowicza trwała blisko półtora roku. Jeszcze przed rozpoczęciem prac, inwestorzy mocno wierzyli w powodzenie projektu.

- Koncepcję budowy ściany wspinaczkowej mieliśmy początkowo realizować w Katowicach. Tak się jednak złożyło, że kilka lat temu taki obiekt już powstał, a my nie chcieliśmy wchodzić z nim w bezpośrednią konkurencję. Kiedy w 2007 roku udało nam się kupić nieruchomość po byłej kopalni Sosnowiec, wybór padł na stolicę Zagłębia. Głównie ze względu na to, że obiekt idealnie nadaje się na tego typu inwestycję - informuje Piotr Banasik, właściciel centrum.

Bardzo mocno podkreśla, że inwestycja to nie jest pomysł znikąd na zasadzie: „wybudujemy ściankę, może będzie okej". Walorem ma być położenie Sosnowca w aglomeracji śląsko -zagłębiowskiej.

- Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy może spróbować swoich sił. Mamy tutaj również kawiarnie, małą siłownie i gabinet masażu - mówi Banasik.

Od stycznia „Poziom 450" będzie czynny codziennie od 10 do 22. Najdroższa wejściówka kosztuje 25 zł, dzieci zapłacą 9 zł. Z cennikiem najlepiej zapoznać się na miejscu, bo w grudniu można było liczyć na wiele promocji. Ceny zależeć też będą od godziny, w której przyjdzie nam ochota się powspinać.

Nowa inwestycja cieszy sosnowieckich urzędników.

- Nasze miasto staje się powoli centrum sportów niszowych. Wystarczy wspomnieć o squash-u, yorky-ballu, czy choćby szermierce. Teraz do tego zestawu dołącza również wspinaczka - mówi Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Dodaje: „Bardzo kibicowaliśmy inwestorom. Teraz widzimy, że pomysł był słuszny, o czym świadczy zainteresowanie. Z całą pewnością wesprzemy promocyjnie ten projekt".

Rafał Łysy podkreśla, że budowa ścianki wspinaczkowej na terenie byłej kopalni to kolejny przykład na prowadzone działania w zakresie rekultywacji terenów poprzemysłowych. -Na obszarze po byłej kopalni Sosnowiec mamy już zakłady pracy, osiedla mieszkaniowe i teraz obiekt rekreacyjny. W dodatku naprzeciwko niego budowany jest hotel - wylicza naczelnik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.