PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec wstrzyma ruch kolejowy?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice    12 grudnia 2011 - 10:39
Sosnowiec wstrzyma ruch kolejowy?

Władze Sosnowca uznały, że polubowne rozmowy z koleją nie mają już sensu i złożą skargę na PKP Polskie Linie Kolejowe za narażanie na niebezpieczeństwo zdrowia i życia mieszkańców Maczek.
Od lipca zeszłego roku w Maczkach, przeciętej torami na pół dzielnicy Sosnowca (zabierz głos/oceń prezydenta) uczniowie muszą biegać do szkoły między pociągami, bo metalową kładkę przy zrujnowanym zabytkowym dworcu carskim zaspawano prewencyjnie po tym, jak w nieodległych Strzemieszycach podobna konstrukcja zarwała się pod młodym przechodniem, który zginął rażony prądem z trakcji – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Katowicach, który przez rok obiecywał, że wyremontuje kładkę w Maczkach, został przez spółkę odwołany ze stanowiska, a potem rozmowy kolei z władzami miasta wlokły się miesiącami, mimo że Sosnowiec dobrowolnie zaproponował, że zapłaci połowę z miliona złotych na naprawę kładki.

Ostateczna odpowiedź spółki PKP PLK trafiła właśnie do magistratu i zamurowała wszystkich, bo napisano w niej: „Skoro regionalne pociągi pasażerskie nie zatrzymują się w Maczkach, kładka staje się zbędną dla działalności naszej Spółki”.

Sosnowiec postanowił złożyć skargę do Urzędu Transportu Kolejowego przeciw PKP PLK na spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Ustawa przewiduje, że prezes UTK może wstrzymać ruch kolejowy na linii lub jej odcinku, gdy potwierdzi zagrożenie dla bezpieczeństwa.
Więcej na ten temat tutaj. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.