PARTNER PORTALU
  • BGK

Spacer po żydowskiej Warszawie bez wychodzenia z domu

  • PAP/JL    26 stycznia 2016 - 07:28
Spacer po żydowskiej Warszawie bez wychodzenia z domu
Muzeum POLIN w Warszawie oferuje wirtualny spacer po wystawie „Warszawa, Warsze”. Fot. Pixabay.com

Zapomniany świat wielokulturowej Warszawy i społeczność żydowską, która ją kształtowała, będzie można poznać podczas wirtualnego spaceru po wystawie „Warszawa, Warsze”.
Wirtualny spacer po wystawie „Warszawa, Warsze” to szósty projekt Muzeum Historii Żydów Polskich dostępny na platformie Google Cultural Institute. Premiera projektu Muzeum POLIN odbyła się 25 stycznia.

„Warszawa Warsze” była pierwszą wystawą, która prezentowała osadnictwo żydowskie w przedwojennej Warszawie. Od marca do czerwca 2014 r. zwiedziło ją ponad 35 tysięcy gości Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wystawa, której kuratorem jest Ewa Małkowska-Bieniek, została nagrodzona honorowym wyróżnieniem przyznanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w IX edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – WIERZBA”.

Przed zakończeniem ekspozycji materiał został sfilmowany, a od 25 stycznia jest udostępniony na platformie Google Cultural Institute”.

Podróż przez sześć charakterystycznych dla ludności żydowskiej obszarów stolicy rozpoczyna się w XVI wieku, a kończy w roku 1939. W przededniu II wojny światowej w Warszawie mieszkało ponad 350 tys. Żydów, co stanowiło prawie 40 proc. mieszkańców stolicy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.