PARTNER PORTALU
  • BGK

Spadek turystów z Rosji bije po kieszeni właścicieli tatrzańskich kurortów

  • PAP/Metro    13 stycznia 2015 - 10:24
Spadek turystów z Rosji bije po kieszeni właścicieli tatrzańskich kurortów

fot.pixabay.com

Turyści ze Wschodu masowo odwołują rezerwacje w tatrzańskich kurortach, więc zdesperowani gazdowie obniżają ceny noclegów.
Ci, którzy zaklepywanie wyjazdów na ferie zostawili na ostatnią chwilę mogą utargować spore rabaty. Zamiast stawki 50 zł/dobę – nawet 30 zł/dobę i to z posiłkami – informuje „Metro”.

Jak wynika z szacunków powiatu tatrzańskiego, w sumie na początku roku przez Podhale przewijało się nawet 50 tys. turystów zza wschodniej granicy. To już jednak historia.

W tym sezonie jest ich 40-50 proc. mniej niż rok temu” – powiedział gazecie Andrzej Skupień, były wicestarosta zakopiańskiego powiatu, obecnie radny.

Główny powód to załamanie kursu rubla, który w ciągu roku obniżył się 40 procent w stosunku do złotówki. W efekcie wypad na narty do Polski jest w tym sezonie dla Rosjan niemal dwukrotnie droższy.

Spadek turystów z Rosji coraz mocniej po kieszeni bije podhalańskich biznesmenów. Na spadek zarobków narzekają sprzedawcy pamiątek, restauratorzy, ale głównie cierpią właściciele kwater i pensjonatów.

Czytaj: Które miasta są najbardziej popularne wśród obcokrajowców?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2015-01-27 00:51:47

    Turysta nie przyjedzie Do Zakopanego, Jak góral nie wie Ile wziąć od niego.
  • turysta, 2015-01-13 14:49:58

    Ceny wracają do normalności. No po prostu straszne!