Spadek turystów z Rosji bije po kieszeni właścicieli tatrzańskich kurortów

Turyści ze Wschodu masowo odwołują rezerwacje w tatrzańskich kurortach, więc zdesperowani gazdowie obniżają ceny noclegów.
Spadek turystów z Rosji bije po kieszeni właścicieli tatrzańskich kurortów
fot.pixabay.com

Ci, którzy zaklepywanie wyjazdów na ferie zostawili na ostatnią chwilę mogą utargować spore rabaty. Zamiast stawki 50 zł/dobę – nawet 30 zł/dobę i to z posiłkami – informuje „Metro”.

Jak wynika z szacunków powiatu tatrzańskiego, w sumie na początku roku przez Podhale przewijało się nawet 50 tys. turystów zza wschodniej granicy. To już jednak historia.

W tym sezonie jest ich 40-50 proc. mniej niż rok temu” – powiedział gazecie Andrzej Skupień, były wicestarosta zakopiańskiego powiatu, obecnie radny.

Główny powód to załamanie kursu rubla, który w ciągu roku obniżył się 40 procent w stosunku do złotówki. W efekcie wypad na narty do Polski jest w tym sezonie dla Rosjan niemal dwukrotnie droższy.

Spadek turystów z Rosji coraz mocniej po kieszeni bije podhalańskich biznesmenów. Na spadek zarobków narzekają sprzedawcy pamiątek, restauratorzy, ale głównie cierpią właściciele kwater i pensjonatów.

Czytaj: Które miasta są najbardziej popularne wśród obcokrajowców?

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Turysta nie przyjedzie Do Zakopanego, Jak góral nie wie Ile wziąć od niego.

Eterno Vagabundo, 2015-01-27 00:51:47 odpowiedz

Ceny wracają do normalności. No po prostu straszne!

turysta, 2015-01-13 14:49:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE