PARTNER PORTALU
  • BGK

Specjalna strefa wolnej książki w Krakowie

  • PAP    7 marca 2012 - 11:26
Specjalna strefa wolnej książki w Krakowie

W Krakowie rusza w środę zbiórka nowych i używanych książek organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Wojewódzką Biblioteka Publiczną.
Część z nich zostanie przekazana do Domu Dziecka w małopolskich Sieborowicach i do polskich bibliotek na Ukrainie.

Pozostałe podczas organizowanych w kwietniu Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” (23-24 kwietnia) zostaną umieszczone w specjalnych strefach uwolnionej książki – na etno-ławeczkach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Tam będzie można poczytać, przekazać innym przeczytane książki, wymienić się książkami albo zabrać wybraną pozycję do domu.

„Zauważyliśmy, że wiele osób oprócz tego, że kupuje książki, chce się nimi wymieniać, stąd pomysł zbiórki. Mamy też miejsca, które bardzo na książki liczą i którym chcemy pomóc – to jest Dom Dziecka w Sieborowicach i polskie biblioteki na Ukrainie” – powiedział dyrektor departamentu edukacji, kultury i dziedzictwa narodowego Urzędu Marszałkowskiego Krzysztof Markiel.

Książki można zostawiać w specjalnie oznaczonych punktach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego (zabierz głos/oceń marszałka), a także w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim i Klubokawiarnii Cafe Szafe, którzy są partnerami akcji.

Zbiórka poprzedza akcję „Książka i róża”, podczas której w kilkudziesięciu małopolskich księgarniach będzie można kupić książki z rabatem i otrzymać prezent w postaci róży. Dni Książki mają być zachętą do kupowania i czytania książek. Odbywają się w Małopolsce od 2002 r. i są wzorowane na podobnej akcji prowadzonej w Katalonii.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.