PARTNER PORTALU
  • BGK

Śpiewają poezję - oczywiście w Olsztynie

  • PAP    30 czerwca 2010 - 16:15

Koncerty konkursowe, recitale Piotra Bukartyka i Basi Raduszkiewcz oraz widowisko "Biała lokomotywa" do tekstów Edwarda Stachury przewidziano w programie tegorocznych 37. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie.
Spotkania zaczynają się w czwartek 1 lipca i potrwają cztery dni. Koncertem inaugurującym będzie wieczór, na którym zaprezentują się laureaci konkursów lat minionych. Wystąpią Dominika Barabas, Wojtek Gęsicki, Olek Różanek z zespołem Rykoszept oraz gwiazda wieczoru Basia Raduszkiewcz z recitalem "Ptaki powrotne".

Drugiego dnia na koncercie "To Twoje oczy..." wystąpi olsztyński zespół Czerwony Tulipan, który podsumuje w ten sposób 25 lat pracy artystycznej.

1 i 2 lipca w Szczytnie i Kętrzynie odbędą się koncerty konkursowe dla młodych wykonawców poezji.

3 lipca w Olsztynie odbędzie się koncert laureatów konkursu, a po nim widowisko "Biała lokomotywa" do tekstów Edwarda Stachury w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Wystąpią m.in. Jacek Bończyk, Mirosław Baka i Zbigniew Zamachowski. Towarzyszyć im będzie Elbląska Orkiestra Kameralna i zespół Kameleon pod kierownictwem Hadriana Tabęckiego.

Spotkania zamkowe zakończą się 4 lipca w Olsztynie koncertem Piotra Bukartyka, który będzie promował swoją nową płytę "Z czwartku na piątek".

Oprócz koncertów poezja będzie dostępna także w formie drukowanej. Na olsztyńskiej Starówce będzie można kupić tomiki poezji różnych autorów. Pod Galerią Poetycką w atrium Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej artysta Wiesław Wachowski zaprezentuje performance "Czym jest kropla poezji?".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.