PARTNER PORTALU
 • BGK

Spór o zakaz parkowania. Patryk Jaki zarzuca upolitycznienie miasta

 • PAP/KDS    4 maja 2018 - 10:18
Spór o zakaz parkowania. Patryk Jaki zarzuca upolitycznienie miasta
Patryk Jaki jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. fot.premier.gov.pl

To symbol upartyjniania miasta i dzielenia warszawiaków - powiedział w piątek Patryk Jaki o zakazie parkowania, który w związku z organizowanym przez PO Marszem Wolności będzie obowiązywał 12 maja na parkingu przy rondzie de Gaulle'a. To kwestia bezpieczeństwa dużej imprezy – odpowiada PO.
 • Zakaz zatrzymywania się i parkowania na parkingu przy rondzie de Gaulle'a ma obowiązywać w dniu 12 maja z wyjątkiem pojazdów z identyfikatorem organizatora imprezy PO.
 • Zdaniem Patryka Jakiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, jest to upolitycznienie miasta.

- Za moimi plecami można zobaczyć znak - odholują samochód każdemu, kto nie ma legitymacji PO. To jest kolejny etap dzielenia warszawiaków. Jestem oburzony, że na znaku drogowym można postawić symbol partii politycznej - powiedział Jaki, wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, na briefingu pod tym znakiem.

Według Jakiego ten znak to jest symbol dzielenia warszawiaków i kolejny etap upartyjniania tego miasta, kolejny etap prywatyzacji Warszawy. - Tak jak Warszawa do tej pory była miastem przyjaznym deweloperom handlarzom roszczeń, mafii reprywatyzacyjnej, tak teraz jest przyjazna tym, którzy mają legitymację Platformy Obywatelskiej - dodał.

Czytaj więcej: Patryk Jaki: Najważniejszą zasadą dla samorządu jest wolność

Powiedział, że kandyduje w wyborach właśnie dlatego, żeby takich znaków nie stawiano w Warszawie. Zapewnił, że takich znaków w stolicy nie będzie, jeżeli dojdzie do zmiany.

- Panie Rafale Trzaskowski, kandydacie PO, Platformo Obywatelska, zburzcie ten znak, to jest znak, który dzieli warszawiaków - mówił Jaki. - Nie może być tak, że jeżeli ktoś ma legitymację PO, to jest lepiej traktowany w tym mieście. Warszawa jest stolicą Polski i to jest miasto, które powinno być równe dla wszystkich, zresztą równość mamy w tym sensie wpisaną w ustawę zasadniczą, to znaczy w konstytucję - dodał Jaki.

Powiedział, że o znaku dowiedział się w czwartek z telefonów od oburzonych mieszkańców miasta.

- Pan minister Jaki znowu kłamie - skomentował wystąpienie Jakiego rzecznik PO Jan Grabiec. Zaznaczył, że nie chodzi o legitymację PO, lecz specjalny identyfikator pojazdów obsługi planowanej imprezy.

- Dwunastego maja ma się odbyć - jak rok i dwa lata temu - Marsz Wolności, który rozpocznie się na rondzie de Gaulle'a. Ma w nim wziąć udział ponad 100 tys. ludzi, w związku z tym dla bezpieczeństwa osób, które zostawiają tam samochody, konieczne jest ich usunięcie. Dlatego tego dnia nie będą tam mogły parkować inne auta niż pojazdy obsługi technicznej - powiedział Grabiec.

- Nigdy nie zdobylibyśmy się na taki krok jak PiS, który wygradza pół Krakowskiego Przedmieścia i plac Zamkowy, żeby kilkaset osób przeszło w ramach miesięcznicy - dodał.

Jaki zapowiedział, że jego sztab wyborczy jest gotów organizować spotkania z mediami codziennie, dopóki znak nie zostanie zniesiony.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (4)

 • Chełm ludzie zgłupieli !, 2018-05-06 11:23:58

  W ramach konsultacji społecznych, Polscy pytają kto jest większym zerem, Zbigniew Ziobro którego widziano w mecce żydowskiej na przełomie ostatnich 10lat w Izraelu, czy Patryk Jaki. Dlaczego do cholery złodzieje nie chcą przedłużyć okresu przedawnień przestępstw, w związku z aferą gruntową widomo że... nic nie zrobią, chyba że z gazową.  rozwiń
 • Chełm ludzie zgłupieli !, 2018-05-06 11:22:43

  W ramach konsultacji społecznych, Polscy pytają kto jest większym zerem, Zbigniew Ziobro którego widziano w mecce żydowskiej na przełomie ostatnich 10lat w Izraelu, czy Patryk Jaki. Dlaczego do cholery złodzieje nie chcą przedłużyć okresu przedawnień przestępstw, w związku z aferą gruntową widomie ...że nic nie zrobią, chyba że z gazową.  rozwiń
 • Polska praworządna jest?, 2018-05-06 08:27:24

  Usunęli pełną listę stronę z datami decyzji, lecz prawda zawsze wyjdzie na jaw: „Prace nad zaprojektowaniem sieci Natura 2000 w Polsce w części dotyczącej specjalnych obszarów ochrony siedlisk na ... torfowisk wysokich z Polski wschodniej ” .Weremowice od strony nowego świętego przybytku w podst...refie specjalnej w Depultyczach Królewskich obręb Gminy Chełm w powiecie chełmskim to obszar torowisk Natura 2000, gdzie ulokowali swe aktywa najwięksi oszuści: Senator Józef Zając obiekty z wyposażeniem za miliard sześćset z dofinasowaniem UE po przeciwnej stronie lotniska , działka obok 5ha zastępcy wójta Gminy Chełm Lucjana Piotrowskiego, sekretarza gminy Chełm byłego starosty Chełmskiego Pawła Ciechana, kolejna Agaty Fisz Prezydenta Miasta Chełma i wójta gminy Chełm Wiesława Kociuby, widać do czego najwięksi złodzieje, oszuści dla własnego zysku w najcięższego kalibru przestępstwach się posunęli.  rozwiń