PARTNER PORTALU
  • BGK

Sport dla wszystkich 2018: Ministerstwo daje pieniądze dla pozarządowców

  • MN    5 grudnia 2017 - 15:07
Sport dla wszystkich 2018: Ministerstwo daje pieniądze dla pozarządowców
Dofinansowanie można uzyskać np. na upowszechnianie sportu w rodzinie czy w różnych grupach społecznych (fot. shutterstock)

Ministerstwo Sportu i Turystyki daje 24 mln zł na zadania związane z upowszechnianiem sportu i kultury fizycznej.
• O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe. 

• Wnioski można składać do 20 grudnia 2017 roku.

• Rozpatrzenie wniosków nastąpi do 20 lutego 2018 r.

Organizacje pozarządowe działające na rzecz upowszechniania sportu i kultury fizycznej mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów związanych z popularyzacją aktywności ruchowej m.in. wśród rodzin, różnych grup społecznych, w środowisku wiejskim, w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. "Sport dla Wszystkich 2018". 

Resort tłumaczy, że celem programu "Sport dla Wszystkich" jest nie tylko tworzenie warunków do aktywnego spędzania wolnego czasu, zachęcanie do uprawiania sportu osób w różnym wieku, ale także kształtowanie postaw prozdrowotnych, przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym i integracja międzypokoleniowa.

Czytaj też: NFOŚiGW przeszkoli, jak korzystać z unijnych funduszy na walkę ze smogiem

Wnioski o przyznanie dotacji mogą składać organizacje pozarządowe realizujące zadania z zakresu upowszechniania sportu i kultury fizycznej, mające ponadregionalne i wojewódzkie struktury organizacyjne tj. związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje.

Dofinansowanie można uzyskać na: upowszechnianie sportu w rodzinie, w różnych grupach społecznych, w środowisku wiejskim, wspieranie organizowanych w Polsce sportowych przedsięwzięć realizowanych w ramach rządowego programu "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą" oraz projektów sportu dla wszystkich przygotowanych przez fundacje działające w obszarze kultury fizycznej.

Czytaj też: Wrocław ma setki milionów na współpracę z NGO

Wnioski należy składać do ministerstwa sportu osobiście, drogą pocztową lub w formie przesyłki kurierskiej oraz przesyłać elektronicznie w systemie AMODIT w terminie do 20 grudnia 2017 r. Rozpatrzenie wniosków przewidziano do 20 lutego 2018 roku.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przewidziało na realizację programu "Sport dla Wszystkich 2018" 24 miliony złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.