PARTNER PORTALU
  • BGK

Sportowe święto powiatu tuż-tuż

  • Gazeta Zamojska    26 czerwca 2011 - 13:43

Szybkimi krokami zbliżają się „XII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi - Święto Sportu Powiatu Zamojskiego”. Tym razem te prowadzone z ogromnym rozmachem zawody odbędą się w dniach 2-3 lipca w Zwierzyńcu.
- Cieszę się, że tegoroczne Igrzyska odbędą się na pięknym Roztoczu, w historycznym, zabytkowym i turystycznym mieście Zwierzyniec. Ten rok jest rokiem jubileuszowym 65-lecia powstania Ludowych Zespołów Sportowych na Zamojszczyźnie, a były one jednymi z pierwszych, które powstały w Polsce. W poprzednich edycjach brało udział ponad 1000 uczestników. To doskonały sposób spędzania wolnego czasu, zdrowego współzawodnictwa i rywalizacji - tak zaprasza na Igrzyska przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, który objął zawody honorowym patronatem.

Areną Igrzysk będzie stadion KS Sokół Zwierzyniec oraz obiekty „Orlika” przy ulicy Armii Krajowej.

W sobotę - 2 lipca - od godz. 9.00 rozegrane zostaną eliminacje w grach zespołowych (piłka nożna, siatkówka - kobiety i mężczyźni), natomiast o 14.00 odbędą się Zawody Strażackie Młodzieżowych Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych w kategorii dziewcząt, chłopców i kobiet.

Uroczyste otwarcie XII Powiatowych Igrzysk LZS nastąpi w niedzielę, 3 lipca, o godz. 10.30. Rozgrywki sportowe potrwają od 11.00 do 15.30. Organizatorzy, czyli Powiatowe Zrzeszenie LZS w Zamościu, oprócz gier zespołowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka), przygotowali wiele konkurencji sprawnościowych, szybkościowych i siłowych. Uczestnicy będą więc mogli sprawdzić swoje siły w m.in. w przeciąganiu liny, przenoszeniu worków z piaskiem, wieloboju rodzinnym, przerzucaniu opony traktorowej czy też w rzucie lotką do tarczy. Uroczyste zakończenie Igrzysk i koncert Kapeli ze Zwierzyńca oraz zespołów miejscowego ZOKiR zaplanowano na godz. 15.30.

- Każde Igrzyska traktujemy jako imprezę wielkiej szansy nie tylko na dobrą sportową zabawę, ale i na serdeczne spotkanie w gronie przyjaciół. Warto więc przyjechać do Zwierzyńca, aby zaprezentować siebie i swoje środowisko - zapewnia Jan Świć, Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Zamościu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym w XI Igrzyskach roku ponad 1000 sportowców z 15 gmin rywalizowało w Miączynie. Najlepsze okazało się Sitno przed Zamościem i drużyną gospodarzy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • KOTLET, 2011-06-26 21:35:48

    Tak, tuż,tuż a my już jesteśmy w gotowości! Tylko rzucić hasło!KOSMICZNE szaleństwo?Kolorowy świat? Mamy nadzieję,że tak będzie...