Spotkanie Trzech Kultur w Leżajsku

Występy zespołów wykonujących tradycyjną muzykę Bojków, klezmerską i polską folkową oraz kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego znajdą się w programie 10. edycji festiwalu Spotkanie Trzech Kultur, który odbędzie się w niedzielę w Leżajsku.
Jak poinformowała Agnieszka Ruszak z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku, organizator imprezy, celem festiwalu jest przede wszystkim promowanie i wspieranie twórczości artystycznej, a szczególnie zachowanie i popularyzowanie muzyki charakterystycznej dla kultury polskiej, ukraińskiej i żydowskiej.

"Idea imprezy związana jest w znacznym stopniu z historią naszego regionu, zamieszkałego niegdyś przez trzy nacje: Polaków, Żydów i Rusinów. Pomysłodawcy Spotkania i jego organizatorzy chcą zmienić stereotypowe postrzeganie przedstawicieli innych nacji zamieszkujących przed laty nasze miasto, przybliżyć ich dorobek kulturalny, wzajemne przenikanie się i uświadomić wspólne dziedzictwo kulturowe" - powiedziała Ruszak.

Poszczególne kultury reprezentowane będą przez zespoły z Polski i zagranicy m.in.: Turnioki grające muzykę góralską, Dollars brothers wykonujący muzykę Bojków oraz klezmerski zespół Chmielnikers, który zaprezentuje muzykę żydowską.

Festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła regionalnego artystycznego i ludowego. Swoje wyroby z wikliny, ceramiki, koronek, plecionek wystawi około 20 wystawców z całego regionu. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE