PARTNER PORTALU
  • BGK

Spotkanie wigilijne z Hanną Gronkiewicz-Waltz

  • PAP    14 grudnia 2014 - 15:45
Spotkanie wigilijne z Hanną Gronkiewicz-Waltz
fot. um.warszawa.pl/R. Motyl

Występy artystów, poczęstunek, zajęcia dla dzieci i opłatek z prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz - to program corocznego warszawskiego spotkania wigilijnego, które odbyło się na Placu Teatralnym.
"Myślę, że to jest taki szczególny czas przedświąteczny, kiedy możemy się spotkać bez żadnych zaproszeń, każdy jest zaproszony" - powiedziała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, która dzieliła się z mieszkańcami opłatkiem. Życzyła im "sił, radości, pokoju, tego wszystkiego, co potrzebne, żeby człowiek mógł żyć z nadzieją i poczuciem, że są inni, którzy się nim interesują".

"Staramy się, żeby spotkanie było okazją, by ze sobą porozmawiać. Czas przedświąteczny sprzyja spotkaniom, ludzie próbują być dla siebie trochę lepsi, trochę bardziej życzliwi" - powiedział jej zastępca Włodzimierz Paszyński. Zwrócił uwagę na spore zainteresowanie mimo deszczowej aury.

Czytaj też: Kraków stroi się na święta

"To dobry pomysł. Jest dużo potrzebujących, pożyteczne też, że można się spotkać z przedstawicielami ratusza" - powiedział  jeden z odwiedzających.

Obok szopki w namiotach można było skosztować świątecznych potraw (przygotowano 2000 posiłków), jak barszcz, pierogi i makowiec. Na scenie wystąpił m. in. Warszawski Chór Międzyuczelniany. Dzieci mogły robić ozdoby choinkowe i grzechotki, na których towarzyszył zespołowi wykonującemu ludowe melodie. Rozdawano opłatki. Wigilijne spotkanie z mieszkańcami warszawski ratusz zorganizował po raz jedenasty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.