PARTNER PORTALU
  • BGK

Spotkanie ws. drogi wodnej E40

  • AT    10 kwietnia 2012 - 16:43
Spotkanie ws. drogi wodnej E40

11 kwietnia o godz. 11.30 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbędzie się posiedzenie zespołu roboczego ds. Międzynarodowej Drogi Wodnej E40.
Wykorzystanie potencjału hydroenergetycznego Wisły, przeciwdziałanie powodziom, suszom i zagwarantowanie mieszkańcom wody o jak najwyższej jakości, a także rozwój transportu śródlądowego na Mazowszu to główne tematy jutrzejszego spotkania marszałka Adama Struzika z przedstawicielami zespołu roboczego ds. Międzynarodowej Drogi Wodnej E40.

Czytaj też: Turystyka wodna szansą dla Mazowsza?

E40 to Międzynarodowa Droga Wodna łącząca Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym, która prowadzi z Gdańska przez Toruń do Warszawy, a następnie Narwią i Bugiem do Brześcia, gdzie łączy się z drogą wodną prowadzącą do Dniepru.

5 marca br. w Toruniu podpisany został list intencyjny pomiędzy województwami mazowieckim, kujawsko-pomorskim i pomorskim w spawie współpracy na rzecz rewitalizacji i aktywizacji gospodarczej Międzynarodowej Drogi Wodnej E40. Współpraca zakłada m.in. powołanie międzyregionalnego zespołu roboczego i aplikowanie o środki inwestycyjne w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

W spotkaniu udział wezmą poseł Piotr Zgorzelski – Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Jacek Kaznowski – burmistrz dzielnicy Białołęka, Marek Chibowski – prezes Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego w Warszawie S.A., Klara Ramm-Szatkiewicz – zzłonek zarządu miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawa, Grzegorz Kącki – dyrektor projektu w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Wiktor Wiktorko – dyrektor departamentu eksploatacji w PGE Energia Odnawialna S.A., prof. Wojciech Majewski – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prof. nzw. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński – Politechnika Warszawska, prof. dr hab. Andrzej Lenart – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz dr inż. Sławomir Bajkowski – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.