PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzedaż PKS na finiszu

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    15 lutego 2010 - 07:20
Sprzedaż PKS na finiszu

Resort skarbu wytypował inwestorów branżowych do dalszych rozmów o zakupie mazowieckich PKS.
Do negocjacji w sprawie zakupu akcji sześciu PKS – Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Ostrołęka, Mława, Płock i Przasnysz – resort wybrał Mobilis – polsko-izraelską firmę z podwarszawskiego Izabelina oraz Marmstrom z Warszawy. O zakup udziałów PKS w Gostyninie oprócz Marmstromu i Mobilisa powalczą MPK Łódź i PKS w Grodzisku Mazowieckim.

„Zainteresowanie mazowieckimi PKS jest duże, ale o tym, czy do transakcji dojdzie, zadecyduje cena. Jeśli inwestorzy zaproponują zbyt niskie kwoty, wrócimy do rozmów o komunalizacji" – powiedział „Rzeczpospolitej” wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Resort kończy rozpatrywanie 14 wniosków ze strony marszałków, powiatów i samorządów miejskich dotyczących komunalizacji PKS w innych częściach Polski (m.in. w województwach lubelskim, śląskim, dolnośląskim).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • pasażer, 2010-02-15 21:13:23

    Kiedy będzie można wsiąść do autobusu , jadącego na Północ Mazowsza, w północnej części Warszawy, a nie na Dworcu Zachodnim ? Przecież obecne rozwiązanie to nonsens. Niepotrzebnie wlecze się autobusy przez pół Warszawy.